rk leotar.JPG

U 15. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio "Bosnu" iz Visokog rezultatom 29:28 (13:11). Ovo je bilo i posljednje kolo u ovom dijelu prvenstva i Trebinjci su zauzeli deveto mjesto sa 15 bodova sa po sedam pobjeda i poraza i jednu neriješenu utakmicu.

Trebinjci su došli do pobjede nakon velike i teške borbe tokom svih 60. minuta protiv veoma dobre ekipe iz Visokog. Ova utakmica bila je značajna za obje ekipe i to se vidjelo i na igračima jer su u pojedinim situacijama pravili početničke greške.

Tokom prvog poluvremena domaćin je vodio sa golom-dva prednosti tako da je u 7. minutu bilo 5:3, u 14. minutu 9:7, a na poluvrijeme se otišlo sa 13:11. Gosti su u ovom periodu imali samo dva izjednačenja i to na početku utakmice 1:1 i u 22. minutu 11:11.

U drugom poluvremenu viđena je prava drama. Leotar je i dalje bio u minimalnom vođstvu, a golman Omerović je iz svog prostora dao gol gostima jer su igrali bez golmana i doveo svoju ekipu u vođstvo od 18:17 u 40. minutu. Nakon ovoga gosti su prešli u vođstvo i u 41. minutu su po prvi put vodili sa 18:19, a u 44. minutu i 19:21.

Domaćin se nije predavao i u 54. minutu došao je u prednost od 24:23, a u 56. minutu 26:25. Za dva minuta igrači Darka Tavrića napravili su seriju 3:0, a golman Omerović je odbranio sedmerac tako da Trebinjci po prvi put dolaze u vođstvo od tri-četiri gola razlike (28:25 i 29:25). Ali su tada sudije isključile Ninkovića što su gosti iskoristili da rezultat smanje na 29:28.

Najefikasniji kod Leotara bili su Tomić i Bukva sa po 6 golova, a kod gostiju Omanović je dao 8 golova. Nakon utakmice trener Darko Tavrić je čestitao svojim igračima uz opasku da je igra morala da bude bolja.

"Sad je pauza i slijedi detaljna analiza. Moraćemo nešto promijeniti u pristupu igri", naglasio je Tavrić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Parežanin 2, Milojević 4, Ninković 4, Omerović 1, Ratković, Stojanović, Grk, V. Kovač, D. Kovač, Tomić 6, Ivanović 1, Inić 3, Bukva 6, Komnenović 2. Trener: Darko Tavrić.

RK "Bosna": Osmanhodžić 6, Čabaravdić 4, Burić 3, Sirćo, Buljina 2, Alihodžić, Karavdić, Redža, Bajramović 1, Karanović 4, Omanović 8, E. Jamaković. Trener: Samir Jamaković.