U 14. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u Bugojnu od MRK "Iskre" 29:24 (15:12). Ovo je peta pobjeda domaćina, a gostima je ovo sedmi poraz.

U prvih sedam minuta utakmice nije bilo golova, a u 15. minutu bilo je 5:5. Domaćin preuzima inicijativu i u 28. minutu je plus šest za domaćina - 15:9. Gosti u preostala dva minuta postižu tri gola i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 15:12. Sve do 47. minuta domaćin je u prednosti od jednog gola, ali tada golom Ninkovića Trebinjci prelaze u minimalnu prednost 19:20, a nakon toga i 20:21.

Domaćin preokreće rezultat tako da je u 55. minutu 24:22, a u 58. je nedostižnih četiri gola razlike 27:23. Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 29:24.

Kod pobjednika najbolji pojedinci su bili dojučerašnji igrači Leotara Savo Ražnatović sa 9 i Lazar Janković sa 7 golova uz odličnog golmana Beširevića koji je imao 10 odbrana, a kod Trebinjaca Ninković je dao 7, a Bukva 5 golova.

RK "Bosna" iz Visokog je naredni protivnik Leotara, a utakmica će se odigrati u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".

MRK "Iskra": Agić, Beširević, Đikić, Bostan, Hrustanović, Janković 6, Ražnatović 9, Polić, Čičkušić, Zukić, Vokši 8, Halilović, Malkić, Kahrić 1, Čekić 1, Laković 4. Trener: Amir Šahman.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 2, Milojević 3, Ninković 7, Omerović, Ratković, Grk, Tomić 2, Ivanović 4, Inić 1, Komnenović, Bukva 5. Trener: Darko Tavrić. RK Iskra v RK Leotar 29:24 (15:12)