U 12. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je izgubio u Tuzli od "Slobode" iz Tuzle rezultatom 29:24 (15:11). Ovo je osma pobjeda Tuzlaka, a šesti poraz Trebinjaca, koji imaju i četiri pobjede i jedan neriješeni rezultat.

Domaćin je poveo 3:1 da bi u 20. minutu bilo 10:7. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 15:11. Tokom drugih 30. minuta domaćin je imao konstantnu prednost - 18:14 i 22:17, a u 52. minutu bilo je 23:20.

Nakon 60. minuta na semaforu je pisalo 29:24.

Domaćine su do pobjede predvodili Edin Klis sa devet, te Alen Ovčina i Anes Bečić sa po šest postignutih golova, a u ekipi Leotara Đorđe Ratković postigao je šest golova, dok su Nikola Ivanović, Milorad Inić i Ajdin Bukva postigli po četiri gola.

Domaćin je imao četiri isključenja kao i gosti.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi RK "Krivaja" iz Zavidovića.

RK "Sloboda": D. Stojanović, Nurkanović, Muhedinović, Tufekčić, Vuković 2, Ovčina 6, Z. Čajić, Suhonjić 5, Klis 9, R. Čajić, Husejnović, Milkunić 1, Bajrić, Jusufović, Bečić 6, Jusić. Trener: Davor Kadić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Parežanin, Milojević 2, Ninković, Ratković 6, V. Stojanović, Grk, V. Kovač 2, Tomić 2, Ivanović 4, Inić 4, Bukva 4. Trener: Darko Tavrić.