U 9. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Bratuncu izgubio od KK "Bratunac TRB" 85:74 ( 23:10, 19:17, 26:23, 17:24). Nakon ovog kola Trebinjci imaju skor od po četiri pobjede i poraza.

Domaćin je poveo sa 9:3, ali gosti u petom minutu dolaze do 9:9. Nakon ovoga domaćini prave seriju 14:0, a nakon toga Šakotić realizuje slobodno bacanje tako da je prvih deset minuta završeno 23:10.

Tokom druge četvrtine igrači Bratunca su vodili i sa 19 koševa razlike 32:13, ali Trebinjci su serijom 0:12 smanjili na 32:25. Ipak, do kraja ovog perioda domaćin ponovo dodaje gas i na poluvrijeme se ide sa rezultatom 42:27.

Na početku gosti prave seriju od 0:10 i dolaze na minus 9 tako da je na semaforu pisalo 46:37. Međutim, domaći igrači ponovo dodaju gas i u 26. minutu imaju plus 21 koš 64:43.

Ipak, u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 68:50. U posljednjoj četvrtini Bratunac je imao i 23 koša prednosti 81:58 u 36. minutu. Do kraja utakmice igrači Mira Vukoja su smanjili razliku tako da je konačan rezultat 85:74.

Kod domaćina pet košarkaša imalo je dvocifren koš učinak Rikalo i Tresač po 16, a kod gostiju najefikasniji je bio Mijović koji je uz 20 koševa imao i 7 skokova i 6 ukradenih lopti.

Trebinjci sa mini turneje vraćaju se sa jednom pobjedom u srijedu u Mrkonjić Gradu i porazom večeras u Bratuncu.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi KK "Zrinjski" iz Mostara.

KK "Bratunac TRB": Tresač 16, Rikalo 16, Ćup 13, Tadić 12, Žunić 9, Danilović 12, Mladen Milošević 1, Pilčević, Petrović 5, Lukić, Jeremić, Šarenac 1. Trener: Ognjen Radić.

KK "Leotar": B. Đurasović 8, Raičević 12, Mijović 20, Milidragović 2, Ninković 6, Damjanović 7, Aleksić 4, Marić 2, Tupanjanin, Šakotić 4, Mičeta, N. Đurasović 9. Trener: Miro Vukoje.