U zaostaloj utakmici 9. kola Premijer lige BiH RK “Leotar” je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” pobijedio RK “Sloga” iz Gornjeg Vakufa-Uskoplje 29:28 (15:15).

Ovo je četvrta pobjeda Trebinjaca koji imaju i jedan neriješen rezultat i pet poraza.

Domaćin je poveo na početku 4:2 i tu prednost je imao sve do 16. minuta kada gosti izjednačuju na 6:6. Od tada pa sve do 23. minuta gosti vode sa po jedanim golom razlike 6:7, 7:8, 8:9, 9:10, ali domaći serijom 3:0 dolaze u vođstvo u 25. minutu od 12:10.

Gosti do kraja poluvremena postižu pet, a domaćin tri gola tako da se na odmor ide sa rezultatom 15:15.

U drugom poluvremenu domaćin je vodio sa dva gola u 36. minutu 19:17, ali u 46. minutu bilo je i plus četiri - 26:22. Najveća prednost na utakmici bila je u u 52. minutu 29:24. I kada se mislilo da je sve gotovo gosti prave seriju od 0:4 do kraja utakmice za konačan rezultat od 29:28.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je naglasio da su njegovi momci zaslužili pobjedu.

“Ovo je bila jako teška utakmica, bodovna važna za obje ekipe. Ova utakmica je odlučivala da li ćeš u nastavku sezone imati grčevitu borbu za opstanak ili će biti malo lakše. Čestitam svojim momcima što su dali maksimum I borili se”, rekao je Tavrić.

U subotu Trebinjci gostuju u Tuzli gdje ih dočekuje RK “Sloboda”.

RK „;Leotar“: Savović, Veraja, Orbović, Parežanin 3, Milojević 6, Ninković 4, Omerović, Ratković, Stojanović, Grk, V. Kovač, D. Kovač, Tomić 6, Ivanović 2, Inić 4, Bukva 4. Trener: Darko Tavrić.

RK „Sloga“: Destanović, Biljaka 10, Halebić 1, Štrkalj, Ajdin Demirović, Dedić 5, Gudić, Ljutić, Čaluk, Čaber, Simić 3, Uljarević 4, Šaravanja 4, Amer Demirović. Trener: Aleksandar Radosavljević.