U zaostaloj utakmici 5. kola Prvenstva BiH za košarkaše KK "Leotar" je u Mrkonjić Gradu pobijedio domaću KK "Mladost" 72:77 (19:20, 18:18, 11:17, 24:22). Ovo je četvrta pobjeda ekipe Mira Vukoja koja ima i tri poraza.

Tokom prvih deset minuta viđena je izjednačena borba, ali su gosti ovaj period riješili u svoju korist minimalnim rezultatom 19:20.

I u drugoj četvrtini ekipe su se izmjenjivale u vođstvu tako da je ovaj period završen neriješeno 18:18, a na odmor se otišlo sa prednošću Leotara od jednog koša 37:38.

Domaćin je u trećoj četvrtini dao gas tako da je u 25. minutu imao i plus osam koševa razlike 46:38, ali gosti preokreću rezultat u svoju korist jer su npravili seriju 2:17 tako se u posljednjih deset minuta ulazi sa rezultatom 48:55.

Domaćin je polako smanjivao vođstvo gostiju i u 33. minutu dolazi u minimalnu prednost 58:57, ali tu su stali. Gosti su ponovo počeli da prelaze u vođstvo i na kraju zasluženo slavili rezultatom 72:77.

Ovo je veoma važna pobjeda Leotara.

Kod domaćina su dva igrača imala dabl-dabl učinak i to Marinković 20 koševa i 10 skokova i Lakić 16 koševa i 14 skokova, a kod pobjednika dvocifren koš učinak imali su B. Đurasović 16, Mijović 15 i Ninković 13.

Trebinjci već u petak igraju u Bratuncu gdje ih dočekuje istoimene ekipa.

KK "Mladost": Đ. Aleksić 10, Stojanović 9, Marinković 20, Lakić 16, Milanović, Kljajić, Tomić, Đurašević 2, Lobarev 10, Milić 2, Marković, Josipović 3. Trener: Žarko Milaković.

KK "Leotar": B: Đurasović 16, Raičević 9, Mijović 15, Milidragović 6, Ninković 13, Damjanović, V. Aleksić 2, Marić 2, Tupanjanin, Šakotić 9, N. Đurasović 5, Mičeta. Trener: Miro Vukoje.