rk leotar rk konjuh.JPG

U 1. kolu Premijer lige BiH RK „Leotar“ je u Istočnom Sarajevu pobijedio RK „Slaviju“ sa 23:24 (10:11).

Domaćin je poveo golom Lekovića i bio u prednosti sve do 15. minuta kada je Milojević izjednačio na 4:4. Tada su gosti preuzeli inicijativu i u 19. minutu su vodili sa dva gola razlike - 5:7, a u 23. minutu i tri gola razlike - 6:9.

Do kraja prvog poluvremena domaćini su smanjili razliku tako da se na odmor otišlo sa jednim golom prednosti za goste od 10:11.

Vođstvu Leotara najviše su doprinijeli Milojević sa pet pogodaka i golman Omerović sa devet odbrana.

Na početku drugog poluvremena Leo je imao opet tri gola prednosti 11:14 u 35. minutu da bi u 44. minutu došlo do izjednačenja 14:14.

Igrači Darka Tavrića ponovo su preuzeli inicijativu i ponovo dolaze u vođstvo od dva gola 22:24 i u posljednji minut ulaze sa golom prednosti 23:24.

Šut Milojevića izvan okvira gola omogućio je domaćinu da ima posljednji napad i šansu da dođu do izjednačenja. Dva sekunda prije kraja golman Sidik Omerović odbranio je šut domaćeg igrača Korjenića i svojom 11 odbranom donio trijumf ekipi iz Trebinja.

Ovo je zaslužena pobjeda Trebinjaca jer su od 19. minuta nagovijestili da mogu da dođu do pobjede. Od tada pa do kraja utakmice bili su u vođstvu i dozvolili su samo jedno izjednačenje u 44. minutu kod rezultata 14:14.

U subotu sa početkom u 20.00 časova u Sportsku dvoranu „Miloš Mrdić“ dolazi ekipa RK „Vogošća“.

RK "Slavija": Pavlović, Tošić 1, Vuletić, Leković 12, Žiga, Močić 1, Kovačević 1, Korjenić 2, Tuševljak, Tešanović 2, Lale, Bojivić, Beribaka, Smajilbegović, Delalić, Mišetić 4. Trener: Goran Tomić.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 1, MIlojević 6, Omerović, Ninković, Ratković, Grk, Abramović, Kovač, Tomić 7, Ivanović 3, Inić, Komnenović 2, Bukva 5. Trener: Darko Tavrić.