U prijateljskoj utakmici u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je izgubio od "Sutjeske" iz Nikšića rezultatom 78:83 (18:27, 20:14, 17:23, 23:19).

Član ABA druge lige bio je bolji od premijerligaša BiH i zasluženo je pobijedio.

Domaćin je poveo sa 2:0 i to je bilo jedino njihovo vođstvo. Gosti su preuzeli stvar u svoje ruke i prvih deset minuta dobili su sa 18:27. Drugu četvrtinu igrači Mira Vukoja su odigrali bolje i u 17. minutu došlo do jedinog izjednačenja na utakmici - 33:33. Do kraja ovog perioda gosti su odigrali bolje i na poluvrijeme se otišlo sa njihovom prednošću od tri koša razlike - 38:41.

Treću četvrtinu igrači Velimira Gašića su daleko bolje odigrali od Trebinjaca i dobili je sa 17:23 tako da se u posljednju četvrtinu ušlo sa prednošću gostiju od devet koševa - 55:64.

Početak četvrte četvrtine Nikšićani su odlično odigrali i u 32. minutu došli su do najveće prednosti od plus 15 - 55:71.

Od tog trenutka domaćin preuzima inicijativu i za četiri minuta pravi 15:0 i u 36. minutu je bilo 70:71. Tada se ušlo u dramatičnu završnicu. Leotar Damjanovićevim košem za tri poena u 39. minutu došao do 77:78, a imali su šansu i da povedu, ali im to nije uspjelo.

Gosti su bili daleko smireniji i na kraju slavili sa 78:83.

Kod domaćina nisu igrali odavno povrijeđeni Aleksić i Šakota, ali ni Nikola Đurasović.

Najefikasniji kod domaćina bili su Mijović sa 22 koša i Milidragović sa 18 koševa i osam skokova, a kod gostiju Tončić i Spasojević postigli su po 15 koševa.

KK "Leotar": Tupanjanin 1, Raičević 16, Damjanović 9, Plakalović, Mijović 22, Mičeta, Milošević, Milidragović 18, Marić, Zubac, Ninković 12. Trener: Miro Vukoje.

KK "Sutjeska": Milović 3, Milošević 11, Varajić, Vulović 8, Tončić 15, Bošković 10, Gardašević, Ćalić 4, Spasojević 15, Sejfić 12, Lalović 5. Trener: Velimir Gašić.