Na atletskom stadionu u Sokocu, po izrazito hladnom vremenu, danas je održano Prvenstvo Republike Srpske za mlađe pionire I pionirke i seniore i seniorke na kome je učestvovalo 18 klubova iz RS.

Svi predstavnici Atletskog kluba "Trebinje" ostvarili su plasman među tri najbolja u svojoj disciplini, osvojivši sedam medalja.

Seniorski prvak RS u skoku u vis postao je Marko Šuković, dok je titulu prvaka RS za mlađe pionirke na 300 metara osvojila Kristina Grujičić. U istoj disciplini Mara Nožica ostvarila je zapažen uspjeh i plasman na treće mjesto.

Nenad Krstović je u konkurenciji mlađih pionira na istoj distance osvojio drugo mjesto, dok je Kristina Grujičić osvojila drugo mjesto u trci na 60 metara.

Sofiji Nosović pripalo je treće mjesto u bacanju kugle dok je štafeta mlađih pionirki u sastavu Emilija Pikić, Kristina Grujičić, Mara Nožica i Sofija Nosović osvojila, takođe, treće mjesto.