U prijateljskoj utakmici dvojice premijerligaša BiH KK “Leotar” je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” pobijedio HKK “Zrinjski” iz Mostara rezultatom 84:79 (25:20, 21:16, 19:14, 19:26).

Tokom prve četvrtine klubovi su se mijenjali u vođstvu tako da je nakon petog minuta Zrinjski vodio sa 8:10, ali prvih deset minuta završilo je prednošću domaćina sa 26:20.

U 15. minutu rezultat je bio 30:30, ali na odmor se otišlo sa vođstvom Trebinjaca od 46:36.

Treću četvrtinu Trebinjci su dobili sa 19:14 i rezultatom 65:50 ušlo se u posljednju četvrtinu. Trener Leotara Miro Vukoje je u četvrtoj četrtini uveo mlade igrače, a Mostarci su to iskoristili i smanjili prednost na minus pet, tako da je na kraju utakmice na semaforu pisalo 84:79.

Trener Vukoje je rekao da je najvažnije da se napravi skener gdje je njegova ekipa nakon svih prijateljskih utakmica.

“Pokazatelj je da mi imamo progresiju, a prijateljske utakmice pokazuju dobre i loše stvari. Loše stvari treba da što više eliminišemo i da dođemo pred prvenstvo u dobrom stanju s obzirom na naše mogućnosti, ambicije i cilj. Večeras je bilo dobrih perioda igre i ono što smo vježbali to smo dobro odradili, ali tu još ima dosta prostora da se to usavrši. Nadam se da ćemo na početku prvenstva biti u optimalnoj formi”, rekao je Vukoje.

Leotar je igrao bez povrijeđenih Šakotića i Aleksića na čiji će se povratak čekati minimum mjesec dana.

KK „Leotar“: Tupanjanin 1, Raičević 17, Damjanović 2 , Plakalović 2 , Mijović 20, Mičeta, Đurasović 13, Zubac, Milidragović 12, Marić 2, Milošević 4, Ninković 11. Trener: Miro Vukoje.

HKK „Zrinjski“: Soldo 6, Đurašević, Herenda, Vranješ 17, Karlbe 17, Anđušić 22, Džajić, Zovko 8, Zlomislić 2, Knežević 4, Pajić 2, Ćović 1. Trener: Neven Nikolić.