rk leotar rk konjuh.JPG

U prijateljskoj utakmici dva premijerligaša u Ljubuškom RK "Izviđač CO" pobijedio je RK "Leotar" 34:22 (15:11).

Leotar je poveo 0:1, 2:3, ali je domaćin izjednačio na 3:3 i preuzeo vođstvo na 4:3 i do kraja utakmice nije ispuštao prednost.

Tokom prvog poluvremena domaćin je polako povećavao prednost tako da je u jednom trenutku bilo 13:8, ali se na odmor otišlo sa 15:11.

Domaćin je sredinom drugog poluvremena imao prednost od plus devet - 26:17, ali nakon 60. minuta igre na semaforu je pisalo 34:22.

Domaćin je imao dva sedmerca i iskoristio jedan, a Trebinjci od 10 sedmeraca dali su devet golova. Najefikasniji kod pobjednika bili su Vukšić, Alilović i Bubalo po 5, a kod gostiju novajlija Tomić sa 8 golova.

Leotar u subotu ide u Doboj na polufinale Kupa Republike Srpske gdje ga dočekuje domaćin RK "Sloga", a u drugoj polufinalnoj utakmici sastaju se RK "Borac M:tel" - RK "Lokomotiva" iz Brčkog.

RK "Izviđač CO": Grbavac, Vukšić 5, Alilović 5, Kos 1, Medić 2, Jozinović 2, Primorac 1, Šoljić 3, Mišetić 1, Bubalo 5, Miličević 1, F. Pavlović 1, I. Pavlović 3, Ćeško 1, Bebek 1, Muhović 2. Trener: Toni Čolina.

RK "Leotar". Savović, Veraja, Parežanin 2, Milojević 5, Ninković 2, Omerović, Ratković, Grk, Abramović 2, Tomić 8, Ivanović, Inić, Cmiljanović 2, Komnenović 1. Trener: Darko Tavrić.