Članovi dva trebinjska plivačka kluba osvojili su 97 medalja na Zimskom republičkom prvenstvu u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.

Plivači Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ „Leotar“ osvojili su 84 medalje, od čega 12 zlatnih, 28 srebrnih i 44 bronzane, dok su u kategoriji kadeta osvojili pehar za drugo mjesto, dok su njihove kolege iz Kluba vodenih sportova /KVS/ osvojili 13 medalja od čega dvije zlatne, sedam srebrnih i četiri bronzane.

PVK „Leotar“

Helena Jovanović postala je prvak Republike Srpske u disciplinama 400 metara slobodno i 800 metara slobodno u kategoriji kadeta, dok je Lara Pujić zlatne medalje osvojila u disciplinama 100 i 200 metara prsno u kategoriji pionira.

Nevena Kurtović postala je prvak Republike Srpske u disciplinama 100 i 200 metara prsno u kategoriji kadeta, dok je Sara Ratković postala prvak Republike Srpske u disciplini 200 metara delfin u kategoriji pionira.

Veljko Jovanović je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara slobodno u kategoriji omladinaca.

Ženska štafeta 4x100 metara mješovito postala je prvak Republike Srpske u kategoriji kadeta u sastavu Ana Stanković, Nevena Kurtović, Helena Jovanović i Tatjana Pelkić.

Srebrne medalje osvojili su: Kristina Turnić u disciplinama 50 metara delfin i 50 metara slobodno, Sergej Jokanović u disciplini 100 metara prsno, Dimitrije Rajković u disciplini 100 metara prsno, Sara Ratković u disciplinama 50 i 100 metara leđno, 200 metara leđno i 400 metara mješovito, Helena Jovanović u disciplini 50 metara slobodno, Lara Pujić u disciplinama50 metara prsno, 200 metara mješovito i 100 metara slobodno, Nevena Kurtović u disciplini 50 metara prsno, Miloš Ćeranić u disciplinama 50 i 200 metara leđno, Vuk Varaga u disciplini 200 metara delfin, ženska štafeta 4x200 metara slobodno u sastavu: Helena Jovanović,  Ana Stanković, Nevena Kurtović i Tatjana Pelkić, zatim ženska štafeta 4 x 100 metara slobodno u sastavu: Helena Jovanović, Ana Stanković, Nevena Kurtović i Helena Ivelja i muška štafeta na 4x50 metara mješovito u sastavu: Sergej Jokanović, Igor Radulović, Milan Bajčetić i Andrej Milivojević.

Bronzane medalje osvojili su : Igor Radulović u disciplini 100 metara prsno, Helena Ivelja u disciplini 100 metara prsno, Veljko Jovanović u disciplinama 50, 100 i 200 metara leđno, Sara Ratković u disciplinama 50 metara slobodno i 200 metara delfin, Sergej Jokanović u disciplinama 50 i 200 metara prsno, Lara Pujić u disciplini 200 metara slobodno, Kristina Turnić u disciplinama 50 i 200 metara leđno, 100 metara delfin i 100 metara mješovito, Helena Jovanović u disciplini 100 metara slobodno, Anastasija Ivelja u disciplini 100 metara prsno, Tatjana Pelkić u disciplini 200 metara prsno, Nevena Kurtović u disciplini 200 metara prsno, Ana Stanković u disciplini 800 metara slobodno, Dimitrije Rajković u disciplini 200 metara prsno, muška štafeta 4x50 metara slobodno u sastavu: Milan Bajčetić, Sergej Jokanović, Andrej Milivojević i Marko Grgurević, muška štafeta 4x100 metara slobodno u sastavu: Milan Bajčetić, Sergej Jokanović, Marko Grgurević i Igor Radulović, muška štafeta 4 x 200 metara slobodno u  sastavu: Miloš Ćeranić, Vuk Varaga, Gojko Janković i Dimitirije Rajković, ženska štafeta 4x100 metara mješovito u sastavu: Sara Ratković, Lara Pujić, Kristina Turnić i Jelena Jovanović, ženska štafeta 4x100 metara mješovito u sastavu: Ana Stanković, Nevena Kurtović, Helena Jovanović i Tatjana Pelkić i muška štafeta 4x100 metara mješovito u sastavu: Vuk Varaga, Dimitrije Rajković, Miloš Ćeranić i Gojko Janković.

KVS „Leotar“

Helena Lakić je osvojila sedam medalja od čega dvije zlatne u omladinskoj kategoriji u disciplinama 100 i 50 metara leđno, tri srebrne na 50 metara delfin u omladinskoj kategoriji i na 50 i 100 metara leđno u apsolutnoj kategoriji i dvije bronzane medalje u disciplinama 200 metara leđno i 50 metara prsno u omladinskoj kategoriji.

Treba napomenuti da je Helena, iako je u „ulaznoj“ omladinskoj kategoriji, postala dvostruki vicešampion Republike Srpske u seniorskoj – apsolutnoj kategoriji u disciplinama 50 metara leđno i 100m leđno .

Teodora Kraljević okitila se sa tri medalje i to dvije srebrne u disciplinama 400 metara slobodno i 800 metara slobodno u omladinskoj kategoriji i bronzanom na 200 metara mješovito u omladinskoj kategoriji.

Jovan Vukoje osvojio dvije srebrne i jednu bronzanu. Srebrom se okitio u disciplinama 400 metara mješovito i 200 metara prsno u kadetskoj kategoriji i bronzanom medaljom na 100 metara prsno u kadetskoj kategoriji

Na prvenstvu je nastupilo deset klubova iz Republike Srpske sa 204 plivača, od čega je 140 u muškoj i 64 u ženskoj konkurenciji.