rk leotar rk konjuh.JPG

Trebinjski rukometaši su u 18. kolu Premijer lige BiH igrali neriješeno 31:31 (16:14) protiv RK "Konjuh" iz Živinica.

Nakon ovoga kola Leotar ima 23 boda i nalazi se na 11 mjestu na tabeli.

Gosti su bolje ušli u večerašnju utakmicu i sve do rezultata 5:5 domaćin je zaostajao za jedan pogodak, kada za sedam minuta pravi seriju od 5:0 i dolazi do prednosti od 10:5, zahvaljujući brzim kontrama, a realizatori su bili Srdanović i Janković.

Gosti dolaze do daha i smanjuju u 19. minutu na 11:9, ali domaćin opet dolazi do četiri gola - 14:10. Do kraja poluvremena gosti su smanjili rezultat i na odmor se odlazi sa 16:14.

Tokom drugog poluvremena Leotar vodi sa tri, četiri gola razlike 27:24, 28:24.

Niko nije očekivao preokret gostiju jer za dva minuta dolaze do 28:27, a nakon toga i 30:29, a u posljednji minut se ušlo sa rezultatom 31:30 i napadom gostiju.

Sudije su 30 sekundi prije kraja dosudile sedmerac u korist gostiju, a Smajić je bio uspješan i izjednačio rezultat na 31:31.

Domaćin je imao mogućnost da dođe do pobjede, sudije su svirale sedmerac, ali je odlučeno da je prekršaj ipak bio nakon isteka regularnog dijela utakmice.

Domaćin je uložio žalbu nakon utakmice. Šteta za domaće igrače jer su sami krivi za preokret gostiju i nisu im se uspjeli revanširati za nezasluženi poraz u prvom dijelu prvenstva kad je bilo 27:26.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Doboju gdje ih dočekuje ekipa RK "Sloga" koja ima 28 bodova.

RK "Leotar": Savović, Draganić 1, Orbović, Miličević 7, Nikolić 5, Ninković 1, L. Radović, Bugarinović 4, Ratković, Stojanović, Janković 3, Abramović 1, V. Kovač, Srdanović 9, Inić, Komnenović. Trener: Darko Tavrić.

RK "Konjuh": Bečić, Husić 5, Sakić 6, Ametović, Šarić, Dautović, Kisić, Kudić, Smajić 7, Marčeta 5, Klopić, T. Radović, Hamzić 3, D. Unčanin, 1, Pavlović 4, Husejnović. Trener: Bojan Unčanin.