U 20. kolu Prvenstva BiH Liga 12 KK "Leotar" je poražen u Donjem Vakufu od KK "Promo" 79:75 (25:22, 19:13, 12:18, 23:22).

Dva kola prije kraja prvenstva Trebinjci imaju skor od 10 pobjeda i toliko poraza.

Domaćin je za nepuna dva minuta poveo sa 7:0, a u petom minutu rezultat je bio plus 10 za domaćina 21:11.

Nakon ovog domaćin uspijeva da povisi razliku i na 12 koševa razlike 23:11, ali prva četvrtina je završena sa 25:22.

Ekipa Proma tokom druge četvrtine održava razliku iz prvih deset minuta, a krajem ove četvrtine je i povećava tako da se na poluvrijeme otišlo sa 44:35.

U trećoj četvrtini domaćin čuva prednost od devet koševa razlike, ali pri samom kraju ovog dijela gosti smanjuju razliku tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 56:53.

Posljednja četvrtina pružila je izjednačenu utakmicu i Leotar je došao i do izjednačenja 59:59 i 61:61 i u 39. minutu 76:75, ali domaćin je sigurniji u posljednjoj minuti za pobjedu od 79:75.

Najefikasniji kod domaćina bio je Irvin Li sa 22 koša, a kod gostiju Šakotić sa 17 i Ninković sa 13 koševa. Narednog vikenda u Trebinje dolazi KK "Vogošća" iz istoimenog mjesta koja do sada nema nijednu pobjedu.

KK "Promo": Irvin Li 22, Islamović 16, Fazlić 15, Mustafica 4, Kasun 12, Allen, Džihan 2, Alkić, Hodžić, Ganić, Karavdić, Milinović 2, Čavarkapa 6. Trener: Kenan Jugo.

KK "Leotar": Aleksić 4, Rikalo 8, Milidragović, Lakić 15, Milošević 2, Raičević 7, Damjanović, Pendić 5, Andrejević 4, Ninković 13, Šakotić 17. Trener: Miro Vukoje.