U 19. kolu Prvenstva BiH - Liga 12, KK "Leotar" je pobijedio KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada sa 90:85 (27:29, 20:20, 22:13, 21:23).

kk leotar mladost.JPG

Sada Trebinjci zauzimaju peto mjesto na tabeli sa deset pobjeda i devet poraza.

Gosti su poveli sa 0:6 i domaćini su se tokom prvih deset minuta približili na pola koša razlike kod rezultata 18:19 i 23:24, ali prva četvrtina završena je sa vođstvom gostiju od dva koša 27:29.

Tokom druge četvrtine domaći igrači su preokrenuli rezultat u svoju korist tako da su u 13. minutu vodili sa 35:32, ali gosti ponovo dolaze u prednost od osam koševa 39:47.

Do kraja prvog poluvremena domaćin smanjuje prednost i na pauzu se otišlo sa 47:49.

Treća četvrtina najavila je preokret jer je domaćin ovaj period dobio sa devet koševa razlike i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 69:62.

Gosti se ne predaju i minut i trideset sekundi prije kraja ponovo dolaze u minimalno vođstvo od 84:85., ali domaćin ponovo dolazi u prednost 86:85 i sa tim rezultatom ušlo se u posljednji minut.

Ovaj posljednji minut domaćin igra maestralno, fenomenalni Rikalo svojim asistencijama i koševima iz slobodnog bacanja završava predivno košarkaško veče u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".

Nakon 40 minuta na semaforu je pisalo 90:85. Već pomenuti Rikalo postigao je 35 koševa i imao sedam asistencija, kapiten Ninković 16, a Lakić i Raičević po 10 koševa, dok je kod gostiju najefikasniji bio Stojanović sa 15 koševa.

Ovo je nastavak prošlogodišnje priče prvaka Republike Srpske, a od nedavno i osvajača Kupa Republike Srpske jer je ovom pobjedom Leotar veoma blizu Lige za prvaka.

Trebinjci su na tom putu imali dosta teškoća i nedaća, virusa, povreda, pauza, ali su to igrači sve stoički podnijeli na nogama.

"Nakon Kaknja smo napravili jednu lijepu priču, a ova utakmica je bila utakmica živaca. Obje ekipe su bile pod opterećenjem i mi smo imali kvalitet i sreće da budemo bolji. Hvala publici, hvala mojim momcima i nadam se da će ova priča još trajati u naredna dva mjeseca", istakao je Vukoje.

U narednom kolu Leotar gostuje kod KK "Promo" u Donjem Vakufu.

KK "Leotar": Marić, Raičević 10, V. Aleksić 8, Damjanović, Pendić 1, Rikalo 35, Andrejević 6, Milidragović, Ninković 16, Šakotić 2, Lakić 10, Milošević 2. Trener: Miro Vukoje.

KK "Mladost": Muflizović 5, Marković, Jotić, Đ. Aleksić 6, Stojanović 15, Đuranović 14, Gavrić 11, Lulić 2, Mijović 12, Sudžum 8, Milanović 12, Birovljev. Trener: Goran Sladojević.