U drugoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH KK "Spars Realway" pobijedio je KK "Leotar" rezultatom 92:66 (22:16, 26:17, 22:16, 22:17).

U finalu najmasovnijeg košarkaškog takmičenja sutra igraju KK "Spars Realway" i KK "Igokea", koja je slavila protiv KK "Široki".

Sve do osmog minuta i rezultata 13:13 bila je izjednačena utakmica. Za dva minuta domaćin pravi seriju 9:3 tako da je prva četvrtina završena sa 22:16.

Tokom druge četvrtine Sarajlije povećavaju prednost tako da je u 16. minutu po prvi put bila i dvocifrena prednost 36:25, a na odmor se otišlo sa 48:33.

U trećoj četvrtini povećava se prednost tako da je u 36. minutu bilo plus 20 to jest 64:44, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa 70:49.

Gosti su u 39. minutu smanjili na 19 koševa razlike 85:66, ali na kraju utakmice na semaforu je pisalo 92:66.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Buza i Đekić po 13 koševa, a u poraženoj ekipi Milidragović je imao dabl-dabl učinak od 15 koševa i 14 skokova, a Aleksić je postigao 14 koševa.

KK "Spars": Zahiragić, Vrabac 12, Kamenjaš 8, Buza 13, Đekić 13, Strong Moore 12, Klavžar 8, Huseinpašić 2, Grubelić, Ilić 11, Polutak 7, Memić 5. Trener: Nedim Džemić.

KK "Leotar": Raičević 9, Aleksić 14, Andrejević 4, Milidragović 15, Milošević 3, Karanac 3, Damjanović, Pendić 2, Ninković 2, Šakotić 9, Lakić 5. Trener: Miro Vukoje.