KK "Leotar" je finalista Kupa Republike Srpske i sutra sa početkom u 17.00 igraće protiv OKK "Borac" iz BanjaLuke u finalu ovog takmičenja.

Trebinjci su rezultatom 76:69 (16:13, 23:14, 14:17, 23:25) pobijedili KK "Bratunac" iz istoimenog grada.

Leotar je od početka utakmice dao do znanja protivniku da želi da pobijedi pred svojom publikom i uđe u finale.

Već u petom minutu bilo je 12:3, ali do kraja prve četvrtine gosti su smanjili na tri koša razlike - 16:13. Tokom druge četvrtine domaćin je zaigrao bolje i ponovo povećao prednost tako da se na poluvrijeme otišlo sa 39:27.

Igrači Mira Vukoja su i u trećoj četvrtini igrali dobro tako da su u 25. minutu poveli sa 48:32 i to je bila najveća prednost na utakmici. Do kraja ove četvrtine gosti smanjuju i u posljednjih deset minuta domaćin ima višak od devet koševa razlike 53:44.

Posljednjih deset minuta domaći igrači ponovo povećavaju prednost u 35. minutu na 63:49. Do kraja utakmice gosti smanjuju prednost i na četiri koša razlike 70:66 u 39. minutu, ali domaćin uspjeva ponovo da poveća razliku na plus sedam najviše zahvaljujući Andrejevićevim koševima i blokadama za konačan rezultat 76:69.

Najbolji pojedinac na utakmici bio je Andrejević koji je imao dabl-dabl učinak od 20 koševa i 12 skokova, konstantno dobri Aleksić sa 19 i Milidragović sa 10 koševa, dok je kod ekipe iz Bratunca najefikasniji bio Pantić sa 16 koševa.

Nakon utakmice trener Miro Vukoje zahvalio se publici koja je tokom cijele utakmice bodrilanjegove momke.

"U 11 dana pet utakmica - to je naporno i za ekipe koje imaju veći roster. Hvala mojim momcima na igri, borbenosti jer su ginuli za svaku loptu i pozivam sve ljubitelje sporta i košarke da dođu sutra da nam pomognu da Leotar drugim put u svojoj istoriji podigne pehar Kupa Republike Srpske", istakao je Vukoje.

KK "Leotar": Karanac, Raičević 7, Aleksić 19, Damjanović 2, Pendić 6, Rikalo 2, Andrejević 20, Milidragović 10, Ninković 4, Šakotić 3, Lakić 3, D. Milošević. Trener: Miro Vukoje.

KK "Bratunac": Hiuchaweckyj 12, Đurišić 6, Vučićević 9, Lukić, Šarenac, Long 6, Ćup 15, Jokić, Foster 2, Pantić 16, M. Milošević, Pavlović 3. Trener: Ognjen Radić. U prvoj utakmici OKK "Borac" slavio je protiv KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada sa 85:69(25:13, 25:11, 21:20, 14:25).

OKK "Borac": Đonlić 11, Zvonar, Barbarez, P. Lončar 24, Pavlović 4, S. Lončar 3, Đumić 15, Ljuboja 3, M. Marković 9, Maran 5, Reljić 8. Trener: Marko Šćekić.

KK "Mladost": Muruzocvić 5, D. Marković, Jotić, Aleksić 6, Stojanović 9, Đuranović 16, Gavrić, Lulić, Mijović 12, Sudžum 8, Milanović 10, Brovljen 3. Trener: Goran Sladojević.

Finalna utakmica Kupa Republike Srpske igra se sutra-srijeda sa početkom u 17.00 časova u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".