U 17. kolu Prvenstva BiH Liga 12 KK “Leotar” je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" izgubio od HKK “Zrinjski” iz Mostara rezultatom 73:79 (13:18, 18:15, 20:20, 22:26).

kk leotar zrinjski.JPG

Gosti su poveli i vodili su sve do petog minuta kada je domaćin preokrenuo u svoju korist  10:8. Gosti su dodali gas i do kraja četvrtine postigli su 18, a domaćin 13 koševa.

Tokom druge četvrtine gosti su održavali prednost od pet koševa i u 15. minutu rezultat je bio 17:22. Tada je počela serija grešaka sa obje strane u kojoj su se bolje snašli domaći igrači i došli su u minimalno vođstvo od 27:26.

Ipak, do kraja druge četvrtine gosti su opet uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist  i na odmor se otišlo sa prednošću od dva koša - 31:33.

U trećoj četvrtini, trojkama Šakotića, domaćin je došao u vođstvo u 26. minutu sa 47:42, ali do kraja ove četvrtine gosti su ponovo došli u vođstvo trojkom  Žunića u posljednjoj sekundi, tako da je na semaforu pisalo 51:53.

Posljednja četvrtina pripala je gostima koji su se bolje snašli od domaćina i u 37. minutu imali su 11 koševa prednosti - 61:72. U završnici utakmice domaćin je samo smanjio rezultat na krajnji rezultat 73:79.

Kod domaćina jedina svijetla tačka bio je Šakotić koji je pogodio sedam trojki iz deset pokušaja i postigao je 27 koševa, a kod gostiju najefikasniji je bio Danilović sa 19 koševa.

Na večerašnjoj utakmici mnogo štošta nije išlo od ruke domaćim igračima, a gosti su bili bolji i zasluženo su pobijedili.

Nakon ovoga Leotaru predstoji teška borba za opstanak, a trenutno je na sedmom mjestu sa osam pobjeda i devet poraza.

U narednom kolu Leotar gostuje u Kaknju gdje ga dočekuje istoimena ekipa koja ima pobjedu manje od Trebinjaca.

KK „Leotar“: Marić, Raičević 5, Aleksić 15, Damjanović, Pendić 3, Rikalo 10, Andrejević 4, Milidragović, Ninković 2, Šakotić 27, Lakić, Milošević 7. Trener: Miro Vukoje.

HKK „Zrinjski“: Soldo, A. Nikolić 11, Vranješ 6, Bjelica 11, Radak, Džajić, Glogovac 13, Zlomislić 4, Žunić 11, Pajić 4, Danilović 19. Trener: Neven Nikolić.