U prijateljskoj utakmici pred proljećni dio prvenstva u Premijer ligi RK "Leotar" je na domaćem parketu pobijedio RK "Izviđač" iz Ljubuškog 38:32 (22:16).

Ovo je bila zaslužena pobjeda Trebinjaca nad aktuelnim prvakom BiH, koji trenutno zauzima peto mjesto u prvenstvu.

Utakmica je bila izjednačena sve do sredine prvog poluvremena i rezultata 12:11. Tada je domaćin serijom 5:0 došao do prednosti od šest golova i rezultata 17:11.

Do kraja poluvremena ostala je prednost od šest golova, a na odmor se otišlo sa 22:16.

Tokom drugog poluvremena gosti su polako smanjivali prednost domaćina tako da je u 55. minutu na semaforu pisalo 32:30.

Do kraja utakmice domaćin je napravio seriju 6:2 za konačan rezultat od 38:32.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Milićević sa 9 i Draganić sa 6 golova, a kod gostiju Jozinović i Vukšić su postigli po 6 golova.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je rekao da je djelimično zadovoljan igrom svojih momaka.

"Nisam zadovoljan igrom u odbrani gdje moramo daleko bolje da igramo. Moramo da spustimo primljene golove ispod 25 jer bez toga nećemo moći da pobjeđujemo. Treba nam jaka i čvrsta odbrana i nadam se boljem izdanju u narednoj utakmici", rekao je Tavrić.

RK "Leotar": Savović, Radović, Stojanović, Veraja, Draganić 6, Orbović, Milićević 9, Nikolić 2, Ninković 1, Janković 3, Parežanin 2, Srdanović 2, Uljarević 3, Bugarinović 5, Komnenović 4, Abramović 1. Trener: Darko Tavrić.

RK "Izviđač": Herceg, Vukšić 6, D. Alilović 4, Kos 5, Odak, Jozinović 6, Šojić 1, Rulović 3, Maretić 2, Buntić, Bebek, Mandić, Lukenda 4, M. Alilović, Pavlović 1, Bubalo. Trener: Toni Čolona.