U zaostaloj utakmici 13. kola KK “Leotar” je na domaćem parketu izgubio od KK “Igokea” 75:111 (20:34, 20:25, 11:32, 24:20).

Gosti su furiozno ušli u utakmicu i nakon tri minuta već su imali prednost od 2:16. Pogađali su iz svih pozicija, a trener domaćina zatražio je tajm-aut. Ali ni to nije zaustavilo goste koji su održavali prednost od 14 koševa tako da je prvih deset minuta završeno sa 20:34.

Treba istaći da su u ovom periodu gosti imali 80 odstotni učinak iz „trojki“ - od deset pokušaja osam ubačenih.

Tokom druge četvrtine prednost gostiju je polako rasla tako da je u jednom momentu semafor pokazivao 34:57. Do odlaska na poluvrijeme domaćini su smanjili razliku na 19 koševa i sa rezultatom 40:59 otišlo se na odmor.

Tokom drugog poluvremena povećavala se prednost gostiju tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 51:91.

U četvrtoj četvrtini bila je i najveća razlika na utakmici plus 43(53:96). Do kraja utakmice domaćini su smanjili razliku za konačan rezultat 75:111.

Treba istaći da su svi igrači obje ekipe ulazili u igru sem Pendića, a kod gostiju svi su se upisali u listu strijelaca. Kod domaćina dabl dabl učinak imao je Lakić koji je postigao 14 koševa i imao 10 skokova, a najefikasniji je bio Rikalo sa 20 koševa, dok je kod gostiju Von postigao 18 koševa.

Nakon utakmice trener Miro Vukoje je naglasio da rezultat sve govori i čestitao je protivniku na odličnoj igri.

“Od samog početka protivnik je krenuo u najjačem sastavu, odličnom ritmu i vidjela se razlika. Izvinjavam se publici zbog prevelikog rezultata, ali jednostavno protivnik je bio takav. Naša naredna akcija je za dva dana i mnogo važnija nego večeras i nadam se dobrom izdanju u nedjelju”, rekao je Vukoje.

Nakon 16. kola Trebinjci imaju omjer od osam pobjeda i pet poraza.

Za košarkaše Leotara nema predaha jer već u nedjelju sa početkom u 20:00 časova dočekuju HKK “Zrinjski” iz Mostara.

KK „Leotar“: Marić, Raičević 10, Aleksić 7, Damjanović, Pendić, Rikalo 20, Andrejević 2, Milidragović 7, Ninković, Šakotić 15, Lakić 14, Milošević. Trener: Miro Vukoje.

KK „Igokea“: Kinan Evans 15, Simeunović 6, Lešić 6, Nikolić 10, Simanić 5, Topolović 8, Von 18, Ilić 14, Kocić 6, Tomas 8, Gagić 3, Vulić 12. Trener: Dragan Bajić.