U zaostaloj utakmici 9. kola Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" slavio je u Banja Luci protiv ŽKK "Mladi Krajišnik" sa 63:66 (13:12, 14:15, 16:14, 20:25).

Ovo je deveta pobjeda igračica iz Trebinja na vrućem terenu u dvorani Borik.

Od početka utakmice vidjelo se da će to biti izjednačena utakmica jer su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Domaće igračice minut prije kraja dolašle su do vođstva od 13:8, ali je prvih deset minuta završeno 15:14.

Tokom druge četvrtine ista slika na parketu i na odmor se otišlo sa rezultatom 27:27. Treba napomenuti da su sudije u 15. minutu trenera Milorada Nadaždina, nakon dvije tehničke greške, udaljile sa klupe Leotara 03.

U drugom poluvremenu ni odsustvo trenera nije uticalo na igru Malenih. Igrale su strpljivo, borile se za svaku loptu i znale su da će doći njihovih pet minuta.

Treća četvrtina završena je vođstvom domaćih igračica 43:41 i sa tim rezultato ušlo se u posljednjih deset minuta.

U četvrtoj četvrtini Dostinić, Kešeljević, Milaković, sestre Milanović, Škrivan, preko trojke Krivokapićeve došle su u  36. minutu do vođstva od 55:57.

Nakon toga, koševe postižu Milaković, Kešeljević i Putica (slobodno bacanje) tako da je trebinjska ekipa u posljednji minut ušla sa 57:62, a 33 sekunda prije kraja je bilo 59:64 i već se znao pobjednik za konačan rezultat 63:66.

Bez obzira na sve prepreke koje su imale, igračice iz Trebinja su pokazale da izrastaju u jednu ozbiljnu ekipu.

Kod domaćina Šipka je imala dabl-dabl učinak sa 13 koševa i 13 skokova kao i Rađenović sa 11 koševa i isto toliko skokova, a kod pobjednika Milaković je imala dabl-dabl od 19 koševa i 12 skokova, a odlične su bile i A. Milanović sa 13, Škrivan sa 12 i Kešeljević sa 10 koševa.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin nije krio radost i sreću zbog dobijene utakmice.

"Zahvaljujem se mojim igračicama koje su ostavile srce na parketu, mom pomoćniku jer smo došli do jedne velike i značajne pobjede koja će nam puno značiti za dalji rad i nastavak prvenstva", rekao je Nadaždin.

Već u subotu Malene gostuju u Sarajevu gdje ih dočekuje KK "Plaj Off Ultra".

ŽKK "Mladi Krajišnik": Radulović 3, Rađenović 11, Šipka 13, Tadić 9, Simić 6, Marjanović, Runić, Kahrić 19, Stanojević 2, Borojević, Sirovina, Ćurguz. Trener: Drago Karalić.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 10, Gudelj 3, S. MIlanović, A. Milanović 13, Milaković 19, Krivokapić 6, Dostinić 2, Škrivan 12, Papović, Radovanović, Šapurić, Putica 1. Trener: Milorad Nadaž