Rukometaši Leotara odigrali smo prvu prijateljsku utakmicu pred početak prvenstva u Premijer ligi BiH i slavili protiv selekcije saveza Hercegovačko-romanijskog godište 2002/03. rezultatom 29:19 (9:9).

Tokom prvog poluvremena bila je to izjednačena utakmica, igralo se gol za gol, a selekcija je bila pojačana sa golmanima Leotara Radovićem i Savovićem.

Tokom drugog poluvremena igrači premijerligaša su se rastrčali i fizički jači slavili su sa deset golova razlike.

Prema riječima trenera Darka Tavrića ova utakmica dobro je došla njegovoj ekipi, nakon nekoliko dana treniranja - da se igrači rastrče i osjete parket nakon mjesec dana pauze.

"Na ovoj utakmici sam pokušao da isprobam neke stvari jer imamo novog igrača Komnenovića i moramo se uigravati. Za sada sam zadovoljan", rekao je Tavrić.