U 15. kolu Lige 12 BiH za košarkašice ŽKK "Leotar 03" je pobijedio na domaćem parketu ŽKK "Igman" iz Istočne Ilidže 96:52 (17:10, 24:15, 32:14, 23:13).

Ovo je osma pobjeda Malenih, a gošćama su nanijele deseti poraz.

Utakmica je odigrana u grču tokom prvog poluvremena i to je bila druga utakmica bez Marije Kešeljević. Odlično ju je zamijenila mlada M. Daković koja je debitovala pred trebinjskom publikom i pokazala svoj raskošni talenat.

Domaće igračice mučile su se sa gošćama sve do 15. minuta kada je rezultat bio 28:20, ali se na pauzu otišlo sa 41:25.

Nakon dogovora u svlačionici viđena je sasvim druga ekipa Malenih jer su se rastrčale, bilo je puno kontri i laganih poena tako da je prednost rasla.

Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 96:52.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin bio je zadovoljan igrom svojih igračica u toku drugih dvadeset minuta.

"Moje igračice su više trčale u drugom poluvremenu i nije bilo nikakvih problema tako da smo utakmicu riješili lagano. Pohvalio bih Milanovićevu kojoj niko ništa nije mogao na parketu kao i Dakovićevu koja je pokazala da će sutra sa Kešeljević biti dobar tandem na poziciji jedan", istakao je Nadaždin.

Već u srijedu Leotar 03 igra zaostalu utakmicu u Banja Luci protiv ŽKK "Mladi Krajišnik".

Najbolje u redovima domaćina bile su sa dabl-dab učinkom A. Milanović 39 koševa i 21 skok, Milaković sa 12 koševa i 13 skokova.

ŽKK "Leotar 03": Daković 5, Gudelj 4, Krivokapić 10, S. MIlanović 12, A. Milanović 39, I. Jokanović 8, Dostinić 4, Milaković 12, Papović, Đurđević 2, Radovanović, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Igman": Popović, Rončević 5, M. Šehovac 17, Valjevčić 7, Buljina 2, Kovač 2, Lalović 12, Vujičić, Krasumović, Josipović 7. Trener: Zoran Šehovac.