U 13. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" poražen je u Banjaluci od ŽKK "Orlovi" sa 84:63 (22:14, 23:12, 19:19, 20:18).

zkk leotar 03 ekipa.JPG

Banjalučanke su nanijele peti poraz ekipi iz Trebinja, a one do sada imaju samo jedan i to od prvoplasirane ekipe ŽKK "RMU Banovići".

Domaće igračice su povele sa 8:0, ali su gošće brzo konsolidovale svoje redove i došle su do izjednačenja. Nakon toga, slijedi izjednačena borba, a ekipa Orlova je u posljednja dva minuta stekla razliku koja je na kraju prve četvrtine bila 22:14.

U drugoj četvrtini Malene nisu mogle da se odupru iskusnijim i fizički jačim igračicama iz Banjaluke tako da prednost polako raste i na odmor se otišlo sa rezultatom 45:26.

Treću i četvrtu četvrtinu igračice Milorada Nadaždina odigrale su ravnopravno sa domaćim igračicama tako da je treća četvrtina završena neriješeno 19:19, a četvrta 20:18 za konačan rezultat 84:63.

Utakmicu su Trebinjke nakon pet godina prvi put odigrale bez Marije Kešeljević. Nju je zamijenila Milica Daković koja je 2006. godište i opravdala je povjerenje trenera i stručnog štaba, ali i oduševila gledaoce u Sportskoj dvorani "Obilićevo".

Ona je pokazala i dokazala da je samo još jedna u nizu mnogobrojnih talenata iz škole ŽKK "Leotar 03".

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin je bio zadovoljan igrom svojih igračica, a naročito Milicom Daković koja je debitovala protiv jake i iskusne ekipe Orlovi.

"Dobili smo na poziciji jedan zamjenu za Kešeljevićku i sve do sada ide po planu sem kiksa protiv Čelika. Radimo punom parom i idemo korak po korak", rekao je Nadaždin.

Trebinjke će u narednom kolu ugostiti ŽKK "Igman" iz Istočne Ilidže.

ŽKK "Orlovi": Vasilić 8, Ristić 3, Šobot 15, Begenišić 15, Rajić 20, Devura 1, Svitlica 9, Božić 5, Orašanin 4, Babić 2, Čađo, Gligić 2. Trener: Dragana Svitlica.

ŽKK "Leotar 03": S. Milanović, A. Milanović 15, Jokanović, Dostinić 11, Milaković 11, Daković 4, Gudelj 12, Krivokapić 2, Škrivan 6, Đurđević, Radovanović 2, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.