U 12. kolu Lige 12 BiH za košarkašice ŽKK "Leotar 03" je poražen u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od jedine neporažene ekipe u prvenstu - ŽKK "RMU Banovići" iz Banovića sa 85:104 (29:26, 20:25, 14:24, 22:29).

Malene su u dosadašnjem dijelu prvenstva ostvarile sedam pobjeda i četiri poraza uz jednu utakmicu manje protiv ŽKK "Mladi Krajišnik".

Trebinjke su odlično ušle u večerašnju utakmicu i tokom prvih deset minuta bile su u prednosti i po šest koševa razlike 16:10, 23:17, ali se u drugu četvrtinu ušlo sa 29:26.

Briljirala je Kešeljević koja je dala 17 koševa.

Tokom druge četvrtine domaće igračice su održavajle prednost, ali u posljednjem minutu druge četvrtine gošće su prešle u vođstvo i na pauzu se odlazi sa njihovim vođstvom od dva koša razlike - 49:51.

U trećoj četvrtini igračice trenera Milorada Nadaždina dobro su se držale sve do 25. minuta kada prvi put gošće imaju dvocifrenu prednost - 56:66. Do kraja ove četvrtine Banovićanke održavaju prednost i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 63:75.

Posljednjih deset minuta domaće igračice si fizički pade i nisu mogle da se suprotstave fizički jačim gostujućim igračicama što su iskusne gošće iskoristile tako da dsu do kraja utakmice povećale svoju prednost za krajnji rezultat 85:104.

"Mojim djevojkama samo pohvale na borbenosti i želji za što boljim otporom renomiranom protivniku", rekao je Nadaždin.

U narednom kolu Malene gostuju u Banja Luci gdje ih dočekuje ŽKK "Orlovi".

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 21, Gudelj, Krivokapić, S. Milanović 9, A. Milanović 27, Jokanović, Dostinić 5, Milaković 12, Škrivan 11, Đurđević, Radovanović, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "RMU Banovići": Zeljković 27, A. Ikanović 5, Musić 2, Dominik Jones, Dž. Ikanović 19, Mešić 2, Karić 4, Vrančić 21, Marković 14, Delić 10. Trener: Slaviša Ožegović.