U 8. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio ŽKK "Brčanka" iz Brčkog 99:81 (29:12, 20:26, 20:17, 30:26), što je njihova šesta uzastopna pobjeda.

zkk leotar 03 ekipa.JPG

Već od prvog trenutka ušle su ozbiljno u večerašnju utakmicu tako da su nakon dva minuta igre vodilie 8:0, a minut prije kraja imale su i plus 17 koševa. Ta razlika je ostala i na kraju prvih deset minuta.

Tokom druge četvrtine gošće su se trgle tako da su polako počele da smanjuju razliku. U 15. minutu bilo je samo plus četiri - 36:32. Ipak, na odmor se otišlo sa plus 11 koševa - 49:38.

Treća četvrtina je pripala domaćim igračicama koje su u 25. minutu vodile sa 56:50, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 69:55. U posljednjoj četvrtini viđeno je i najviše koševa 56, a i u ovom periodu igračice trenera Milorada Nadaždina bile su bolje za četiri koša tako da je na kraju 40. minuta na semaforu pisalo 99:81.

Trener Milorad Nadaždin bio je zadovoljan igrom svoje ekipe.

"Nakon nekoliko lakših utakmica ovo je bila prava prvenstvena utakmica i ekipa iz Brčkog je dobra ekipa. Moje djevojke su protivnika ozbiljno shvatile, a to su pokazale i na parketu", rekao je Nadaždin.

U narednom kolu Malene treba da gostuju u Banjaluci kod ŽKK "Mladi Krajišnik", ali je to gostovanje još pod upitnikom zbog situacije oko odustajanja ove ekipe od nastupa u Premijer ligi.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 20, S. Milanović 2, A. Milanović 16, Milaković 16, Krivokapić 24, Škrivan 6, Dostinić 7, Jokanović, Papović 2, Gudelj 6, Radovanović, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Brčanka": Halilović 14, Buzanin 8, Stanton 27, Livadić 2, Mihmić 19, Kurtalić 3, Redžović, Tursunović 8, Djoja, Omeragić. Trener: Adem Velagić.