U 2. kolu Kupa Republike Srpske KK "Leotar" je u Sokocu pobijedio pobijedio istoimenu ekipu rezultatom 53:91 (15:28, 9:30, 14:17, 15:16), plasirajući se na taj način u polufinale ovog takmičenja.

kk leotar bratunac (2).JPG

Igrači trebinjskog premijerligaša ušli su riješeni da dođu do pobijede protiv člana Prve lige Republike Srpske i već u prvoj četvrtini pokazali su svoj kvalitet.

Ovaj period dobili su sa 13 koševa razlike, a drugih deset minuta sa 21 koš razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 24:58.

Treću četvrtinu Trebinjci su dobili sa tri koša razlike, a posljednjih deset minuta sa minimalnom razlikom za konačan rezultat 53:91.

Kod domaćina najefikasniji je bio Mijatović sa 19 koševa, a kod pobjednika Aleksić sa 21, Dedijer sa 20, te Damjanović i Marić sa po 12 koševa.

KK "Sokolac": Pečenica 8, Babović, Dubovina 2, Pavlović 4, Jovović 2, Mijatović 19, Đerić 9, Šapić 9, Neđić, Koprivica, Okiljević. Trener: Tomislav Tamburić.

KK "Leotar": Marić 12, Raičević 2, Aleksić 21, Damjanović 12, Rikalo, Andrejević, Milidragović 11, Ninković 4, Šakotić 2, Dedijer 20, Milošević 7. Trener: Miro Vukoje.