U 8. kolu Prvenstva BiH „Liga 12“ KK „Leotar“ je poražen u Mrkonjić Gradu od KK „Mladost“ rezultatom 102:87 (20:18, 34:15, 21:26, 27:26).

kk leotar (3).JPG

Trebinjci su nakon tri uzastopne pobjede poraženi na uvijek neugodnom gostujućem terenu.

Fenomenalni Mijović koji je postigao 36 koševa (indeks 47) uz šest skokova i osam asistencija i šut 7-7 za dva poena, 4-5 za tri i 10-10 slobodna bacanja bio je najbolji pojedinac večerašnje utakmice u kojoj je poražena njegova nekadašnja ekipa.

Prva četvrtina bila je neizvjesna tako da su i gosti imali minimalnu prednost 10:11 i 13:14, ali je nakon prvih deset minuta bilo 20:18.

Tokom druge četvrtine domaćin je dominirao parketom u svojoj dvorani i ovaj period je ubjedljivo dobio sa 19 koševa razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa 54:33.

Treću četvrtinu gosti su dobili sa pet koševa razlike tako da se u posljednji period ušlo sa 75:59.

Posljednju četvrtinu domaćin je dobio minimalnim rezultatom 27:26, za konačan rezultat od 102:87.

Uz Mijovića kod domaćih je Birovljev postigao 20, a Stojanović 16 koševa, a kod Trebinjaca Aleksić sa 22 i Rikalo sa 19 koševa bili su najefikasniji.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi KK „Promo“ iz Donjeg Vakufa.

KK „Mladost“: Muflizović 9, Đ. Aleksić, Gavrić 4, Sudžum 36, Sudžum 8, Kljajić, Jotić, Stojanović 16, Đuranović 6, Lulić 3, Milanović, Birovljev 20. Trener: Goran Sladojević.

KK „Leotar“: Raičević 8, Tunguz 3, Rikalo 19, Andrejević 7, Milošević 4, V. Aleksić 22, Damjanović 10, Milidragović, Ninković 3, Šakotić 9, Dedijer. Trener: Miro Vukoje.