U 12. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u Tuzli od RK "Slobode" sa 32:24 (14:6). Ovo je šesta pobjeda domaćina, a sedmi poraz gostiju.

Gosti su veoma loše ušli u utakmicu jer je domaćin u 11. minutu imao prednost od 6:0, a u 15. minutu 8:1.

U narednih 15 minuta Sloboda je postigla šest, a gosti pet golova tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 14:6.

Tokom drugog poluvremena nastavljena je dobra igra domaćina tako da je u 37. minutu bilo 16:9.

trebinjci ni u nastavku utakmice nisu mogli da pariraju domačinima, tako da je u jednom momentu bilo i 13 golova razlike, a krajnji rezultat je bio 32:24.

U ekipi Slobode najviše pogodaka postigli su Kadić devet, Talevski šest i Hamzić pet pogodaka, a kod Trebinjaca najefikasniji je bio Srdanović sa devet, Ratković pet, Milićević i Milojević po tri pogotka.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Bosna Vispak" iz Visokog.