U 6. kolu Prvenstva BiH ŽKK „Leotar 03“ je u Bregovima pobijedio ekipu „Konjica“ iz istoimenog mjesta rezultatom 105:67 (24:21, 23:18, 26:9, 32:19), što je četvrta uzastopna pobjeda "Malenih".

Tokom prvog poluvremena Trebinjke su igrale teško i po principu "kako ćemo, lako ćemo".

To im se i osvetilo jer su nakon prvih deset minuta imale tri koša prednosti 24:21, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 47:39. Kritika od strane trenera je urodila plodom i došlo je do ozbiljnosti u igri, a to se osjetilo odmah i na rezultatu.

Prednost je polako rasla tako da je u 25. minutu bilo 58:42, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa 73:48. Posljednja četvrtina završila je rezultatom 32:19 tako da je konačan rezultat bio 105:67.

Stotka je pala u posljednjem minutu, a te koševe postigla je Zorica Gudelj.

Kod pobjednika najbolja je bila Kešeljević sa dabl-dabl učinkom od 40 koševa i 11 asistencija (indeks joj je bio 40), a dabl-dabl je imala i Krivokapić koja je uz 21 koš imala i 11 skokova, dok je Gudelj postigla 13 koševa.

U gostujućoj ekipi Mustafica je postigla 24, a Kadić 12, dok je prve minute u Prvenstvu BiH imala i Lana Kudović (2008. godište) koja je igrala dvije minute i postigla koš iz slobodnih bacanja i dobila aplauz od gledalaca.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin nije bio zadovoljan igrom svojih djevojaka.

„Moje djevojke su ovu utakmicu već završile u svojim glavama i stavile bodove daleko prije utakmice. To se vidjelo na parketu i mučile su se prvo poluvrijeme. Mi još nismo toliko velika ekipa i moramo svakog protivnika da ozbiljno shvatimo od prve sekunde“, istakao je Nadaždin.

Tokom poluvremena na parketu su igrale najmlađe košarkašice ŽKK „Leotar 03“.

Malene u narednom kolu idu u Ugljevik gdje ih dočekuje ŽKK „Rudar Sport“ .

ŽKK „Leotar 03“: Kešeljević 40, Gudelj 13, Krivokapić 21, S. Milanović 3, A. Milanović 2, Jokanović 2, Dostinić 6, Milaković 7, Škrivan 5, Papović, Šapurić 2, Putica 4. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK „Konjic“: Kadić 12, Kozić 4, Hero 4, Kudović 1, Buturović, Kavazović 1, Kovačević 2, Mustafica 24, Ramić 10, Voloder 6, Nezirić 3. Trener: Neven Pejković.