U 11. kolu Premijer lige BiH RK "Slavija" je na domaćem parketu pobijedila RK "Leotar" rezultatom 23:21 (11:11).

rk leotar gracanica (2).JPG

Leotar je odlično otvorio utakmicu i poveo sa 1:4, ali  je domaćin sredio svoje redove i prelašao u vođstvo od 5:4. Do kraja poluvremena viđena je izjednačena igra, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena gosti su poveli sa 10:11 golom Srdanovića. Ipak, u posljednjim sekundama domaćin je izjednačio na 11:11.

Tokom drugog polu vremena domaćin je imao prednosti od tri gola 18:15 u 45. minutu, ali gosti su došli do izjednačenja od 19:19 u 53. minutu.

Domaćin je poveo sa 21:20 i golom Hrbata poveo je sa 22:20 u 57. minutu. Ovaj gol sudijski par prvo je poništio, a nakon što su igrači Slavije htjeli da napuste dvoranu sudije Dejanović i Marčetić su ga priznale.

Do kraja utakmice domaćin je održao razliku za konačnih 23:21.

Golman domaćeg tima Močević imao je 15 odbrana, a Hrbat je bio najefikasniji sa 8 golova, dok su kod gostiju Srdanović sa 7, te Miličević i Draganić po 5 golova bili najefikasniji.

Narednog vikenda Trebinjci ponovo gostuju i to u Tuzli gdje ih dočekuje RK "Sloboda".

RK "Slavija": Močević, Trapara, Benić 2, Domazet, Karamehmedović 3, Hrbat 8, Božić 1, Čizmović 1, Tošić, Tuševljak, Mimić 3, Bračković 5, Beribaka, Raonić, Bojović, Delalić. Trener: Goran Tomić.

RK "Leotar": Savović, Draganić 5, Miličević 5, Milojević 2, Nikolić 1, Ninković, Radović, Srdanović 7, Abramović 1, Uljarević, Bugarinović, D. Kovač, Veraja, Janković, Stojanović, V. Kovač. Trener: Darko Tavrić.