U 6. kolu Premijer lige BiH KK „Leotar“ je u Mostaru slavio protiv HKK „Zrinjski“ sa 79:88 (14:26, 31:18, 15:24, 19:20). Ovo je bila zaslužena pobjeda Trebinjaca koji su dobili tri četvrtine i ostvarili prvu pobjedu u gostima u ovom prvenstvu. Ovo je bila druga uzastopna pobjeda ekipe koju sa klupe predvodi Miro Vukoje.

kk leotar bratunac (2).JPG

U toku prvog poluvremena gledaoci u Sportskoj dvorani „Bijeli brijeg“ vidjeli su dvije različite četvrtine. Tokom prvih deset minuta gosti su dominirali. Od početnih 0:2, pa do kraja prve četvrtine rasla je prednost Trebinjaca koja je u jednom momentu bila i plus 13 to jest 11:24, ali ovaj period utakmice završio se 14:26. Druga četvrtina i sasvim druga priča. Domaćin polako smanjuje svoj zaostatak da bi u 19. minutu poveo sa minimalnom razlikom 42:41, a tu prednost je sačuvao do kraja poluvremena jer se na odmor otišlo sa 45:44.

Košem Andrejevića na početku treće četvrtine i vođstvom od 45:46 gosti ponovo dolaze do svoje igre i polako prave razliku koja je u 25. minutu iznosila šest koševa, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 60:68. Leotar tokom četvrte četvrtine održava prednost od osam koševa i u 35. minutu na semaforu je pisalo 68:76. Ipak u 38. minutu domaćin je smanjio na 79:83.

Kod domaćina Bruggeman je postigao 20 koševa, ali Vranješ je imao dabl-dabl učinak sa 16 koševa i 11 skokova, kod pobjednika najefikasniji je bio Rikalo sa 27 koševa, ali Andrejević je imao dabl-dabl učinak sa 16 koševa uz 12 skokova, odlični su bili i Ninković sa 13 koševa i Milošević koji je uz 6 koševa imao i 10 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK „Kakanj“ koji ima četiri pobjede.

HKK „Zrinjski“: Bruggeman 20, Vranješ 2, Bjelica 16, Glogovac 6, Zlomislić 1, Kapita 12, Soldo, Sabić 6, Radak, Džajić, Žunić, Danilović 16. Trener: Tihomir Mustapić.

KK „Leotar“: Aleksić 5, Tunguz, Rikalo 27, Andrejević 16, Milošević 6, Tupanjanin, Raičević 2, Milidragović, Damjanović 5, Ninković 13, Šakotić 9, Dedijer 5. Trener: Miro Vukoje.