U 4. kolu Premijer lige BiH ŽKK „Leotar 03“ je nakon produžetka pobijedio ŽKK „Play off ultra“ 85:77 (19:15, 18:13, 13:17. 23:28), a u produžetku 12:4. Utakmica je u regularnom dijelu završena 73:73.

Trebinjke su teže nego što se očekivalo pobijedile ekipu iz Sarajeva. Nakon prvog poluvremena niko nije očekivao ovako dramatičan završetak.

Igračice Leotara 03 su dobro otvorile utakmicu i tokom prvih deset minuta imale su prednost koja je iznosila i po šest koševa, ali prva četvrtina je završena sa 19:15.

Tokom druge četvrtine gošće su imale i kratkotrajno vođstvo 23:24 u 15. minutu, ali se na odmor otišlo sa vođstvom domaćina od 37:28.

Tokom treće četvrtine gošće polako smanjuju rezultat i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 50:45.

U četvrtoj četvrtini gošće u 36. minutu dolaze do minimalnog vođstva 63:64. Do kraja regularnog vremena gošće su vodile sa 68:71, a domaće 73:71 pedeset sekundi do kraja utakmice.

Tada gošće izjednačuju na 73:73 i tim se rezultatom završio regularni dio utakmice.

U produžetku su domaće igračice preko Krivokapić postigle dvije vezane trojke i "odlijepile" se na 79:73. Do kraja prodžetka nije bilo dileme oko pobjednika i na taj način Malene su ostvarile drugu pobjedu sa 85:77.

Kod domaćina tri igračice su imale dabl-dabl učinak i to Kešeljević sa 24 koša i 12 asistencija, A. Milanović 18 koševa i 10 skokova i Milaković 13 koševa i 12 skokova, dok je kod gošći Bajrović imala dabl-dabl učinak sa 13 koševa i 12 skokova, a Z. Alispahić je postigla 22, a N. Alispahić 20 koševa.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin bio je zadovoljan i da mu je, kako je rekao, neko prije utakmice ponudio režiju utakmice izrežirao bi je na ovakav način..

„Mi sazrijevamo iz utakmice u utakmice i pokazali smo u prva dva kola kad smo igrali sa dvije najjače ekipe da smo daleko bolji u odnosu na prošlu godinu. Trebao nam je produžetak, psihološko postavljanje pred protivnika i to je veliki korak ka sazrijevanju“, kategoričan je Nadaždin.

U narednom kolu za dvije sedmice Leotar 03 putuje u Novi Grad gdje ih dočekuje ŽKK „Sloboda“.

ŽKK „Leotar 03“: Kešeljević 24, Gudelj, Krivokapić 15, S. Milanović 3, A. Milanović 18, Jokanović, Dostinić 6, Milaković 13, Putica 6, Papović, Škrivan, Radovanović. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK „Play off ultra“: Bukva, Tekač 2, Bajrović 13, N. Alispahić 20, A. Alispahić 10, Babić, Nikšić 10, Peljto, Z. Alispahić 22, Bujak. Trener: Azra Alispahić.