U 5. kolu Premijer lige BiH KK “Leotar” je u Bregovima parketu pobijedio HKK “Čapljina” 84:78 (27:18, 22:20, 10:25, 25:15). Ovo je treća pobjeda Trebinjaca, a treći poraz gostujuće ekipe.

Od početka utakmice domaćin je vodio tako da je u petom minutu bilo 13:8, a na kraju prvih deset minuta razlika za domaćina bila je plus 9 -27:18. U drugoj četvrtini Trebinjci su povećavali razliku, pa je ona iznosila i plus 15 (40:25, 42:27), ali se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 49:38.

Drugo poluvrijeme nije nagovještavalo da će narednih 20. minuta biti ravnopravna igra. Gosti su iznenadili domaćina i u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat. Sve dok su igrači Leotar igrali agresivno imali su dvocifrenu prednost, a ta igra je nestala je između 20. i 30. minuta.

Taj period gosti su dobili sa 10:25 i u posljednjih deset minuta se ušlo se sa rezultatom 59:63. Tu prednost gosti su održavali sve do 35. minuta kada Šakotić sa dvije vezane trojke dovodi svoju ekipu u vođstvo od plus sedam koševa - 73:66.

Taj moment prelomio je utakmicu. Do kraja se održavala ta razlika za konačnih 84:78.

Kod domaćina dab-dabl učinak imao je Rikalo sa 13 koševa i toliko asistencija, a Šakotić je postigao 21, Ninković 18, a Milošević 12 koševa, dok su kod gostiju dva košarkaša Preston i Ivelja imali dabl-dabl učinak i to Ivelja 21 koš I 14 skokova, a Preston 20 koševa i 12 skokova.

Nakon utakmice osmijeh na licu trenera Mira Vukoja koji je istakao da u ovoj ligi svak svakoga može da dobije i zato su šokantne završnice.

“Mi smo znali da je Čapljina iskusna ekipa i ako je pritiskaš imaš šanse. Dok smo igrali intezivno imali smo prednost, onoga momenta kada je spušten intenzitet igre imali smo problema. Sve utakmice do sada na loptu smo dobili što govori o dobroj hemiji i homogenosti među igračima i u takvim utakmicama to je jedan od ključnih faktora”, rekao je Vukoje.

U narednom kolu Trebinjci putuju u Mostar gdje ih dočekuje KK “Zrinjski”.

KK „Leotar“: Tupanjanin, Raićević 7, Aleksić 8, Tunguz, Damjanović , Rikalo 13, Andrejević 2, Milidragović, Ninković 18, Šakotić 21, Dedijer 3, Milošević 12. Trener: Miro Vukoje.

HKK „Čapljina“: Sinadinović 8, Berbakov 5, Sirić 5, Dragičević, Ivanković, Lužaić 12, Preston 20, Milin 7, Pajić, Marković, Ivelja 21, Radak. Trener: Boris Džidić.