U 3. kolu Premijer lige BiH za žene ŽKK „Leotar 03“ je u gostima pobijedio ŽKK „Igman“ iz Istočne Ilidže sa 71:108 (20:27, 13:29, 17:26, 21:26). Ovo je prva pobjeda Malenih u ovom prvenstvu nakon dva minimalna poraza od dvije najjače ekipe u ligi.

Domaće igračice su vodile prvih šest minuta, a nakon izjednačenja na 15:15 trojkom Krivokapićeve gošće  su prešle u prednost od 15:18 i ne puštaju je do kraja utakmice.

Prvih deset minuta završilo je rezultatom 20:27.

U drugoj četvrtini Trebinjke su zaigrale bolje tako da u 15. minutu imaju plus 20 (21:41) i na odmor se odlazi sa rezultatom 33:56.

Tokom treće i četvrte četvrtine prednost je rasla tako da je na semaforu nakon 40. minuta pisalo 71:108.

Kod domaćina najbolja je bila Lalović sa dabl-dabl učinkom od 16 koševa i 10 skokova, a kod pobjednika Kešeljević je imala dabl-dabl sa 20 koševa, 17 asistencija, 8 skokova, 11 ukradenih lopti i indeks korisnosti 40, Dostinić je dala 21, a Gudelj 20 koševa.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin bio je zadovoljan igrom svojih djevojaka koje su se podigle nakon dramatičnog poraza u prošlom kolu (nakon dva produžetka).

„Vjerujem u svoje igračice i hvala im što su pokazale šta znaju. Imali smo težak raspored u prva dva kola, ali smo pokazali da se možemo suprostaviti svakome u Ligi. Idemo korak po korak i spremamo se već za sljedeću utakmicu“, rekao je Nadaždin.

Malene u narednom kolu na svom parketu dočekuju „Play off“ iz Sarajeva.

ŽKK „Igman“: Mujović 6, Papčević 7, M. Šehovac 12, Kovač 7, Lalović 16, Valjevćić, Čeremidžić 8, Selimović 15, Buljina, Popović. Trener: Zoran Šehovac.

ŽKK „Leotar 03“: Kešeljević 20, Putica 8, S, Milanović 4, Radovanović, Milaković 8, Papović 4, Dostinić 21, A. Jokanović 2, A. Milanović 6, Gudelj 20, Krivokapić 5, Škrivan 10. Trener: Milorad Nadaždin.