U prijateljskoj utakmici u Cetinju KK "Lovćen 1947 BEMAX" pobijedio je KK "Leotar" sa 70:63 (20:11, 20:20, 16:20, 14:12).

leotar kosarka.JPG

Crnogorski prvoligaš i član ABA 2 lige bio je bolji od BH premijerligaša i na taj način se revanširao za nedavni poraz u Trebinju.

Trebinjci su dobro otvorili utakmicu i imali su vođstvo od 5:7. Nakon toga je domaćin zaigrao bolje da bi prvu četvrtinu završio sa plus devet koševa razlike 20:11.

Tokom druge četvrtine Cetinjani su imali i plus 17 kod rezultata 38:21, ali se na odmor otišlo sa 40:31. Tokom treće četvrtine Trebinjci su smanjilna minus na pet koševa - 56:51 i sa tim rezultatom se ušlo u posljednjih deset minuta u kojim je domaćin sačuvao prednost i slavio 70:63

Kod domaćina najefikasniji su bili M. Popović sa 15 i Đukanović sa 13 koševa, a kod Leotara Rikalo je postigao 19, a Raičević 12 koševa.

KK "Lovćen 1947 BEMAX": Latković 9, Nikos 12, Bogdanović, Vrbica 9, Kovačević 6, Lopičić 2, M.Popović 15, Đukanović 13, Darbaidze 2, Rakočević, Božović, D.E. Mpondo 2.

KK "Leotar": Raičević 12, Aleksić 9, Tunguz, Damjanović 7, Rikalo 19, Andrejević 8, Milidragović 4, Šakotić 2, Dedijer, Milošević 2.