U prijateljskom susretu pred početak Premijer lige BiH, RK "Leotar" je u Ljubuškom poražen od domaćeg RK "Izviđač Central osiguranje" sa 32:16 (14:16).

Trebinjci su odlično igrali prvo poluvrijeme, a u drugom znatno lošije što je rezultiralo porazom.

Izjednačen susret dva protivnika bio je sve do rezultata 9:9, jer domaćin prelazi u vođstvo od 12:10. Nakon toga dolazi do preokreta gostiju u kome igrači trenera Darka Tavrića prave 2:6 i na odmor se odlazi sa dva gola prednosti Trebinjaca 14:16.

Tokom drugih pola sata viđena je lošija igra gostiju tako da sredinom drugog poluvremena domaćin prelazi u vođstvo od 20:19 i polako povećava prednost na tri gola razlike 25:22, 27:24, a u posljednjih nekoliko minuta prave i seriju 5:2 za konačan rezultat od 32:26.

Svi igrači su dobili šansu na večerašnjoj utakmici, a najefikasniji kod pobjednika bili su Maretić sa 6 i Ivanović sa 5 golova, a kod Leotara Milićević je postigao 8 golova.

Početak prvenstva zakazan je za naredni subotu, a ekipa Leotar gostuje u Bugojnu gdje ih dočekuje RK "Iskra".

RK "Izviđač central osiguranje ": Mandić, Grbavac, Delić 4, Miličević, Vukšić 4, Primorac 3, Ivanović 5, Kos 1, Alilović 2, Jozinović 4, Maretić 6, Buntić 2, Šoljić 1, Muhović, Lukenda. Trener: Mario Bjeliš.

RK "Leotar": Savović, Draganić 2, Nikolić 3, Abramović, Milićević 8, Parežanin, Milojević 3, Bugarinović 3, Uljarević 3, Ninković, Radović, Srdanović 1, Ratković, Janković 3. Trener: Darko Tavrić.