U prvoj pripemnoj utakmici pred prvenstvo u Premijer ligi BiH, KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Lovćen Bemax 1947" rezultatom 86:67 (24:15, 25:17, 13:23, 24:12).

kosarka leotar pripreme (1).JPG

Domaćin je dobio tri četvrtine, a gosti jednu u utakmici koju je pratilo oko 100 gledalaca.

Trebinjci su nakon 12 dana bazičnih priprema odigrali prvu utakmicu protiv ABA dvoligaša i pokazali da se od njih mogu očekivati dobri rezultati u narednoj sezoni.

Nakon prvih 20 minuta domaćin je vodio sa rezultatom 49:32. Treću četvrtinu gosti su dobili sa 10 koševa razlike, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 62:55.

Na kraju su domaćini opet dodali gas tako da je krajnji rezultat bio 86:67.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Rikalo sa 23 i Šakotić sa 12, a kod poražene ekipe Hadžibegović je postigao 16 koševa.

Povratnik u redove Leotara Vladimir Aleksić rekao je da mu je drago što se vratio u staro jato.

"Mislim da smo napravili dobru ekipu što smo večeras i pokazali protiv dobre ekipe Lovćena. Dobro smo igrali i mislim da treba još vremena da dođemo do naše igre i da ćemo biti konkurentni svima bez obzira na jačinu premijerligaša", istakao je Aleksić.

Novi igrač u redovima Trebinjaca je i Aleksandar Andrejević, 213 centimetara visok centar.

Objasnio je da je njegova ekipa dala blizu 90 koševa, a primila 70, što znači da su dobro funkcionisali i napad i odbrana Leotara.

"Do sada je sve u redu, iako sam odradio samo dio bazičnih priprema. Dobro su me primili saigrači, lijepo se osjećam ovdje i daću sve od sebe da klub i ja imamo uspješnu sezonu", kategoričan je Andrejević.

kosarka leotar pripreme (2).JPG

KK "Leotar": Tupanjanin, Raičević 6, Aleksić 9, Tunguz 3, Damjanović 6, Rikalo 23, Andrejević 8, Milidragović, Ninković 6, Šakotić 12, Dedijer 8, Milošević 5. Trener: M. Vukoje.

KK "Lovćen Bemax 1947": Latković 11, Lopičić 3, Malešević 6, Rakočević 4, Hadžibegović 16, Mićović 3, Mpondo 8, Darbaidze 13, Vučinić 3, Bogdanović, Parača, Božović. Trener: Z. Kašćelan.