Rukometaši "Leotara" su u pripremnoj utakmici pobijedili u Nevesinju domaći RK "Hercegovina" rezultatom 18:32 (9:14).

rk leotar rk cetinje (2).JPG

Premijerligaš je bio daleko dominantniji od člana Prve lige Republike Srpske i zasluženo pobijedio.

Gosti su poveli 0:3 u petom minutu, da bi domaćini u 14. minutu izjednačili na 7:7. Do kraja prvog poluvremena Trebinjci su napravili seriju od 2:7 tako da se na odmor otišlo sa 9:14.

Tokom drugog poluvremena prednost je pomalo rasla, ali ekipa trenera Darka Tavrića od rezultata 16:24 u 50. minutu do 57. minuta pravi seriju 0:6, da bi na kraju konačan rezultat bio 18:32.

Najefikasniji kod domaćina bili su Čabrilo sa 5 i Dragović 4 gola, a kod pobjednika Milićević sa 9 i Bugarinović, Srdanović i Janković sa po 4 gola.

RK "Hercegovina": Stajić, Vučinić, Šarenac, Babić 3, Dragović 4, Čabrilo 5, Avdalović, Ambulija 1, Zurovac, Šipovac, Laketa 1, Kisić, Nikola Ivanović 1, Manigoda, Nenad Ivanović 3. Trener: Gušić.

RK "Leotar": Savović, Draganić 2, Nikolić 1, Abramović, Milićević 9, Parežanin, Milojević 1, Bugarinović 4, Janković 4. Uljarević 3, Grk 1, Ninković 2, Ratković 1, Radović, Srdanović 4. Trener: D. Tavrić.