U drugom kolu 2. Međunarodnog rukometnom turniru "Svislajon" pobjede su slavili "Borac M:TEL", "Butan plin"- Izola i "Metaloplastika" iz Šabca.

"Borac M:TEL" pobijedio je u drugom kolu grupe "A" "Leotar" rezultatom 26:24 (15:12). Leotar je dobro ušao u utakmicu i nakon deset minuta imao je vođstvo od 5:3.

Borac je izjednačio i imao prednost od tri gola (10:7) u 22. minutu. Do kraja poluvremena bivši prvak Evrope čuva prednost i na poluvrijeme se otišlo sa 15:12.

Tokom drugih 30 minuta Banjalučani su održavali prednost od tri gola, da bi u 54. mintu došli i do četiri gola prednosti 24:20, ali igrači Darka Tavrića prave mini seriju 3:0 i dolaze na 24:23.

U posljednja dva minuta Borac je postigao dva, a Leotar jedan gol za konačan rezultat 26:24.

Najbolji u redovima Trebinjaca bio je golman Radović koji je imao bezbroj uspješnih odbrana i Milićević sa 8 golova, dok je kod pobjednika Dakić postigao 7 golova.

RK "Leotar": Savović, Draganić 5, Milićević 8, Parežanin, Milojević 2, Nikolić 1, Ninković, Radović, Bugarinović 4, Ratković, Uljarević, Janković 1, Abramović 1, V. Kovač, D. Kovač, Srdanović 2. Trener: Darko Tavrić.

RK "Borac M:TEL": Jeremić 1, Rakocija 1, Souza 3, Đurđević 3, Todorović, Daničić 2, Ljubišić, NJežić 1, Lukić 3, Knežević, Subotić, Vućićević 3, Rađenović 2, Ćelić, Dragičević, Dakić 7. Trener: Mirko Mikić.

U grupi "B" "Butan plin" iz Izole pobijedio je RK "Izviđač" iz Ljubuškog sa 27:26 (13:13). Kod pobjednika najviše golova postigao je Poberaj Urh-Jakob 6, a kod poražene ekipe Džono 7.

U ovoj grupi odigrana je još jedna utakmica u kojoj je "Metaloplastika" bila bolja od "Izviđača" sa 29:21 (12:12). Najefikasniji su bili Todorović i Petrović kod pobjednika sa 5 golova, a kod poražene ekipe Buljubašić je postigao 6 golova.

U borbi za prvo mjesto danas u 17.00 časova igraju "Vardar" i "Metaloplastika", od 15.00 sati se sastaju "Borac M:TEL"- i "Butan plin" (3. mjesto) i od 13.00 "Leotar" i "Izviđač" (5. mjesto).