Pliva Plivačkog vaterpolo kluba "Leotar" osvojili su devet medalja na Ljetnom državnom prvenstvu BiH, koje je proteklog vikenda održano u Sarajevu.

Trebinjci su osvojili tri zlatne, dvije bronzane i četiri srebrne medalje.

Miloš Ćeranić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin, čime se plasirao u "C" finale i u disciplini 50 metara delfin postao viceprvak države u svojoj kategoriji, dok je u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara delfin  osvojio bronzane medalje, gdje je isplivao vrijeme za ulazak u "C" finale u obje discipline i u finalnom dijelu osvojio bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.

Sara Ratković postala je prvak države u disciplinama 100 metara leđno i 400 metara mješovito u svojoj kategoriji, te viceprvak u disicplini 50 metara leđno, a bronzanu medalju osvojila je u disciplini 200 metara leđno.

Učešće su uzela 22 klubova iz BiH i Republike Srpske sa 290 plivača.

Za plivače Leotara slijede plivački mitinzi u Nikšiću, Mostaru, Jagodini, Podgorici i Trebinju.