Juniorke i kadetkinje ŽKK "Leotar 03" su viceprvakinje u Ligi mladih BiH koje je održano u Sarajevu. Mlade Trebinjke su dokazale da mogu da se suprotstave svim ekipama na teritoriju BiH, a i šire.

Juniorke su u prvoj utakmici na turniru poražene od ŽKK "Orlovi" 78:72 (21:17, 9:13, 31:21, 17:21). Tokom prvih pet minuta Trebinjke su vodile sve do rezultata 10:11. Tada igračice iz Banja Luke preuzimaju vođstvo i prvih deset minuta završilo se sa 21:17. U drugoj četvrtini Malene dolaze u vođstvo, ali ekipa Orlova je četiri sekunde prije kraja izjednačila tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 30:30.

Treća četvrtina je bila prekretnica jer su Banjalučanke odlično odigrale i u jednom trenutku vodile i sa 50:36, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 61:51. Igračice trenera Milorada Nadaždina u posljednjoj četvrtini su se trudile, ali su uspjele samo da smanje na šest koševa razlike za konačnih 78:72.

Najbolja kod pobjednika bila je Domuzin sa tripl-dablom i to 29 koševa, 15 skokova i 10 asistencija, a kod poražene ekipe Kešeljević je postigla 23 koša.

ŽKK "Leotar 03" je u drugoj utakmici pobijedio ŽKK "Mladi Krajišnik" iz Banjaluke rezultatom 51:43 (10:6, 10:13, 16:6, 15:18). Za vrijeme prvih deset minuta Malene su prikazale bolju igru i dobile ovaj period sa 10:6, a u drugih deset minuta igračice "Mladog Krajišnika" su uzvratile, dobile sa 10:13 tako da se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću Trebinjki 20:19.

U trećoj četvrtini Marija Kešeljević sa svojom ekipom napravila je od rezultata 21:21 seriju 10:0, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 36:25.

Posljednju četvrtinu Banjalučanke su dobile sa 15:18 tako da je konačan rezultat bio 51:43.

Kod Malenih najbolja je bila Kešeljević sa dabl-dabl učinkom od 16 koševa i 10 skokova, S. Milanović 12 i Škrivan 10 koševa.

ŽKK "Orlovi" su sa 84:81 pobijedili ŽKK "Mladi Krajišnik" i juniorske su prvakinje u Ligi mladih BiH.

Juniorke "Leotara 03" (ukupan zbir koševa): Kešeljević 39, Gordić 7, S. Milanović 16, Škrivan 28, Radovanović 8, Putica 10, Tomašević, Jokanović, Dostinić, Šapurić, A. Milanović 7, Papović 8. Trener: Milorad Nadaždin.

Kadetkinje ŽKK "Leotar 03" su, takođe, druge u Ligi mladih BiH. U prvoj utakmici poražene su od ŽKK "RMU Banovići" rezultatom 52:68 (10:18, 12:11, 18:20, 12:19). Malene su dobile samo drugu četvrtinu minimalnim rezultatom 12:11, a ostale tri su dobile igračice iz Banovića. Najbolje kod Trebinjki su bile A. Milanović i Tasovac sa po 16 i Jokanović sa 13 koševa.

U drugoj utakmici Trebinje su pobijedile "Konjiic" sa 69:46 (19:18, 16:8, 20:11, 14:9). Samo tokom prve četvrtine Konjičanke su bile ravnopravan partner i prvih deset minuta završen je rezultatom 19:18. Ostale tri četvrtine igračice iz Trebinja su dominirale i ubjedljivo dobile sa 69:46.

Na ovoj utakmici najbolja je bila Škrivan koja je imala dabl-dabl učinak od 24 koša i 16 skokova i A. Milanović sa 22 koša.

ŽKK "RMU Banovići" iz Banovića su pobijedili ŽKK "Konjic" 55:46 i prve su u konkurenciji kadetkinja Lige mladih BiH.

Kadetkinje ŽKK "Leotar 03" (ukupan zbir koševa): Mihojević, A. Milanović 38, Uljarević 2, Jokanović 22, Radovanović 9, Mrdić, Benderać 3, Škrivan 24, I. Daković, Tasovac 18, Milošević, Savić 5. Trener: Dragana Lugonja.

Trener Milorad Nadaždin zadovoljan je uspjehom mladih košarkašica iz najjužnijeg grada u Republici Srpskoj jer je jedino "Leotar 03" imao dvije ekipe na završnom turniru.

Trebinjke se mogu pohvaliti srebrom u obje konkurencije, iako objektivno postoji žal za prvim mjestom posebno u juniorskoj konkurenciji.

"Moje djevojke pokazale su da imaju talenta, ali treba se dosta raditi. Budućnost je pred nama i mi smo pokazali da smo na pravom putu. Ova godina je uspješna za sve selekcije u našem klubu", istakao je Nadaždin.