Članovi Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ "Leotar" osvojii su 11 medalja na petom "Akva kupu", koji je održan u Sarajevu.

Trebinjci su osvojii pet zlatnih, tri srebrne i tri bronzane medaje.

Zlatne medalje osvojilu su: Veljko Jovanović u disiciplinama 50 metara leđno i 100 metara slobodno, Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara delfin i Nikola Lješković u disciplinama 50 i 100 metara leđno.

Srebrne medalje osvojili su: Sanja Krivoglav u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara leđno i Veljko Jovanović u disicplini 100 metara leđno.

Bronzane medale osvojili su: Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara leđno, Veljko Jovanović u disicplini 50 metara slobodno i Helena Jovanović u disciplini 100 metara delfin.

Na ovom međunarodnom plivačkom mitingu učešće je uzelo 18 klubova iz BiH i Republike Srpske sa ukupno 291 takmičarom.

Plivače Leotara u anrednom periodu očekuje nastup na Republičkom prvenstvu koje se održava u Banjaluci početom juna, kao i na Državnom prvenstvu u Sarajevu.