Juniorke i pionirke ŽKK "Leotar 03" prvakinje su Republike Srpske u svojoj konkurenciji.

Ovo je veliki uspjeh trebinjske ženske košarke jer su u jednom danu u Banjaluci i u Brčkom osvojene titule.

Juniorke ŽKK "Leotar" pobijedio je u prvoj utakmici ŽKK "Orlovi" iz Banjaluke rezultatom 58:74 (19:15, 11:26, 16:16, 15:19). Tokom prve četvrtine Banjalučanke su bile bolje i dobile su ovaj period meča sa rezultatom 19:15.

U drugoj četvrtini viđen je preokret jer Malene za šest minuta prave seriju 0:17 i od minus četiri (19:15) dolaze do vođstva od 19:32.

Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću igračica Milorada Nadaždina 30:41.

Treća četvrtina završena je neriješenim rezultatom 16:16, tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 46:57. Tokom posljednjih deset minuta Trebinjke su bile bolje za četiri koša i na kraju 40. minuta na semaforu je pisalo 58:74.

Najbolja kod ŽKK "Orlovi" bila je Domuzin sa dabl-dabl učinkom od 31 koša i 11 skokova, a kod igračica ŽKK "Leotar 03" Kešeljević je imala tripl-dabl i to od 21 koša, 10 skokova i 12 asistencija, Škrivan dab-dabl sa 18 koševa i 11 skokova, a Milanović je postiga 15, a Putica 14 koševa.

U drugoj utakmici "Leotar 03" je poražen od KK "Mladi Krajišnik" sa 63:73 (17:14, 13:23, 17:21, 16:15).

Trebinjke su povele sa 8:2, da bi Banjalučanke došle do vođsva od 8:12, ali je prvih deset minuta završeno 17:14.

Malene vode sve do 17. minuta i 28:27, ali u preostala tri minuta "Mladi Krajišnik" pravi razliku 2:10 i na odmor se odlazi sa 30:37.

U trećoj četvrtini rasla je prednost banjalučanki na plus 18 koševa 32:50 u 25. minutu, ali za tri minuta igračice trenera Milorada Nadaždina prave seriju 12:0 tako da je u 28. minutu rezultat 44:50.

U posljednjih deset minuta ulazi sa 47:58.

Nastojale su u posljednjih deset minuta Malene da preokrenu, ali su uspjele da dođu na samo minus sedam koševa 54:61, ali do preokreta nije došlo.

Nakon 40. minuta na semaforu je pisalo 63:73.

Najbolja kod pobjednika bila je Gligić sa 24 koša, a Kešeljević je postigla 19, a Gordić i Škrivan po 12 koševa.

ŽKK "Orlovi" pobijedili su KK "Mladi Krajišnik" rezultatom 77:69 i osvojile su drugo mjesto.

Trener Milorad Nadaždin je rekao da je ovaj juniorski finalni turnir u posljednjih deset godina bio najjači.

"Između dvije utakmice ostali smo da se kuvamo satima u autobusu zbog biciklističke trke i to je doprinijelo lošijem izdanju u drugoj utakmici. Nije nimalo lako doći do titule među dva kluba iz Banjaluke", istakao je Nadaždin.

Juniorske prvakinje Republike Srpske su (ukupan zbir koševa): Kešeljević 40, Gordić 16, S. Milanović 23, Tomašević, Škrivan 30, Papović 2, Šapurić, A. Jokanović, B. Dostinić, Putica, Radovanović 10, Bendera. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Leotar 03" prvak je Republike Srpske za pionirke jer su u Brčkom bile bolje od ekipa KK "Lavovi" koji su osvojili drugo i od OKK Feniks" iz Banjaluke koji su osvojili treće mjesto.

Igračice trenera Gordane Gaćine su u prvom susretu pobijedile domaćina sa 27:59 (5:16, 7:19, 8:9, 7:15).

Od početka utakmice vidjelo se ko je bolji tako da se prednost povećavala iz četvrtine u četvrtinu i na kraju je bilo 32 koša za Trebinjke.

Milanović je imala dabl-dabl učinak od 23 koša i 19 skokova, a Daković je postigla 21 koš.

U drugoj utakmici ŽKK "Leotar 03" je bio bolji od OKK "Feniks" iz Banja Luke 83:40 ( 25:8, 27:2, 6:17, 25:11). Na ovoj utakmici opet je Milanović imala dabl-dabl učinak od 25 koševa i 10 skokova, a M. Daković je postigla 14 koševa.

U trećoj utakmici KK "Lavovi" su pobijedili OKK "Feniks" sa 75:33.

Pionirske prvakinje Republike Srpske (ukupan zbir koševa): M. Daković 20, A. Milanović 48, Berdović 2, Glušac, Rosandić, Gušić 4, Savić 8, Zotović 7, Brnjašić 16, I. Daković 29, Gačić 4, Prodan 4. Trener: Gordana Gaćina.