U trećoj polufinalnoj utakmici plej-ofa Prve lige Republike Srpske KK "Leotar" pobijedio je KK "Sokolac" rezultatom 103:75 (24:18, 34:21, 19:15, 26:21) i na taj način plasirao se u finale gdje ih čeka KK "Borac" iz Banja Luke koji je večeras u trećoj utakmici pobijedio KK "Budućnost BN" rezultatom 93:48.

Pobjednik iz finalnog susreta koji se igra na tri dobijene utakmice je novi član Premijer lige BiH u košarci.

Trebinjci su od početka utakmice ušli ozbiljno u meč riješeni da se ne ponovi prošla godina kada su u trećoj utakmici plej-ofa izgubili kao domaćini.

Počeli su sa serijpm koševa tako da je u petom minutu bilo 14:7, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 24:18.

Tokom drugih deset minuta razlika je rasla na 16, 17 koševa da bi se na poluvrijeme otišlo sa najvećom razlikom od 19 koševa - 58:39.

U trećoj četvrtini razlika se povećavala tako da se u posljednju četvrtinu ušlo sa najvećom razlikom plus 23 koša 77:54.

Posljednjih deset minuta gledaoci, njih oko 400, dočekalo je na nogama, a kulminiralo je u 38. minutu kada je postignut 100 koš trojkom Milidragovića i kada je bila najveća razlika 100:69.

Do kraja utakmice gosti su smanjili rezultat za konačnih 103:78.

Najefikasniji na utakmici bili su Šakotić sa 30 i Damjanovićš sa 18 koševa kod pobjednika, a kod poraženih Pečenica je postigao 25 koševa.

Nakn utakmic etrener Dražen Šegrt zahvalio se publici koja ih je bodrila svih 40. minuta.

"Ovo je najbolja utakmica u našoj dvorani, a na početku sezone cilj nam je bio da budemo bolji nego prošle. Hvala mojim igračima i publici, i borićemo se sa Borcem minimum tri, maksimum pet mečeva. Neću ništa da obećavam radićemo sigurno dobro i pokušaćemo da skautiramo njhovu igru", rekao je Šegrt.

Prva finalna utakmica između KK "Borac" i KK "Leotar" igra se u subotu u Banjaluci.

KK "Leotar" Batinić, Raičević 7, Damjanović 18, Tunguz 7, Brnjašić, Stojanović 7, Popara 3, Milošević 6, Marić, Milidragović 10, Ninković 15, Šakotić 30. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Sokolac": Pečenica 25, Jovović, Babović 2, Ašanin 4, Pavlović 6, Dubovina, Đerić 6, Markovićš 18, Nedjć, Salić 1, Okiljević 13. Trener: Tomislav Tamburić.