U posljednjem, 22. kolu Premijer lige BiH, ŽKK "Leotar 03" je poražen u Tuzli od ŽKK "Jedinstvo Piemonte" rezultatom 86:73 (27:12, 32:19, 12:22, 15:20).

zkk leotar 03 tb (2).JPG

Tuzlanke su dobro otvorile utakmicu i nakon pet minuta vodile su sa 18:4. Sve im je polazilo za rukom, a Trebinjke im nisu dobro parirale. Do kraja prve četvrtine prednost je porasla na plus 15 - 27:12.

Tokom druge četvrtine ista situacija na parketu dvorane "Mejdan", a ovaj dio igračice trenera Mirze Ostrakovića dobile su sa 32:19, tako da se na poluvrijeme otišlo sa 28 poena zaostatka ekipe iz Trebinja.

Nakon poluvremena "malene" su sredile svoje redove i ovaj dio utakmice dobile su sa deset koševa prednosti tako da se u posljednju četvrtinu ušlo sa 71:53.

I četvrtu četvrtinu gošće su dobile u svoju korist za krajnji rezultat 86:73.

U redovima domaćina najefikasnija je bila Rušćuklić sa 31 košem, dok je Roglić ostvarila dabl-dabl sa 14 koševa i 23 skoka, a kod gošći Kešeljević je postigla 21 koša, a Milaković je imala dab-dabl učinak od 11 koševa i 13 skokova.

Ova utakmica pokazala je da ritam srijeda-nedjelja ne odgovara preumornim djevojkama, a tu su još školska i republička takmičenja tako da "malene" nemaju mogućnosti da zajedno i treniraju.

Sada predstoji plej-f i Trebinjke moraju daleko bolje da odigraju protiv KK "Orlova" ako žele da im pariraju.

Već u subotu je prva utakmica plej-ofa protiv KK "Orlovi" iz Banjaluke.

ŽKK "Jedinstvo Piemonte": Rušćuklić 31, Dedić 4, Grebović 5, Feukić 22, Roglić 14, Razić, Ahmetović, Brčina, Jurčenko 10, Kamerić, Salihović, Pavić. Trener: Mirza Ostraković.

ŽKK "Leotar 03" : Kešeljević 21, Milaković 11, Tomašević 2, Milanović 5, Dostinić 14, Papović, Radovanović, Škrivan 10, Jokanović, Gordić 3, Šapurić. Trener: Milorad Nadaždin.