Članovi Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ „Leotar“ osvojili su 40 medalja na Međunarodnom plivačkom mitingu „Peti Đetinja kup“ u Užicu koji se održavao u organizaciji Plivačkog kluba „Ajkule sa Đetinje“ iz Užica.

Plivači PVK „Leotar" osvojili su 17 zlatnih, osam srebrnih i 15 bronzanih medalja, a u ekipnom plasmanu od 15 klubova učesnika takmičenja zauzeli su prvo mjesto, osvojivši pehar.

Zlatne medalje osvojili su: Veljko Jovanović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno i u štafeti 4x50 metara mješovito, Miloš Ćeranić u disciplinama 50 metara leđno, 50 metara delfin i u štafeti 4x50 metara mješovito, Sanja Krivoglav u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, Dimitrije Rajković u disicplini 50 metara prsno, Luka Ratković u disicplini 50 metara leđno, Filip Jokanović u disciplini 50 metara leđno, Nikola Lješković u disciplini 50 metara leđno i u štafeti 4x50 metara mješovito, Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno, Milan Bajčetić u disciplini 50 metara delfin, Vuk Varaga u štafeti 4x50 metara mješovito i Lidija Bajčetić u disicplini 50 metara delfin.

Srebrne medalje osvojili su: Sergej Jokanović u disciplini 50 metara prsno, Milan Bajčetić u disciplini 50 metara leđno, Vuk Varaga u disiciplini 50 metara leđno, Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara leđno, Doris Ćaćić u disciplini 50 metara leđno, Luka Ratković u disciplini 50 metara delfin, Sara Ratković u disicplini 50 metara delfin i Kristina Turnić u disicplini 50 metara delfin.

Bronzane medalje osvojili su: Luka Petrović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara prsno, Nikola Lješković u disciplini 50 metara slobodno, Vuk Varaga u disciplini 50 metara slobodno, Helena Ivelja u disciplini 50 metara slobodno, Tatjana Pelkić u disciplini 50 metara slobodno, Ana Stanković u disciplini 50 metara prsno, Anastasija Ivelja u štafeti 4x50 metara slobodno, Gojko Janković u disciplini 50 metara delfin, Sara Ratković u štafeti 4x50 metara slobodno, Helena Jovanović u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara delfin, Kristina Turnić u štafeti 4x50 metara slobodno, Dimitrije Rajković u disciplini 50 metara delfin i Ksenija Stanković u disciplini 4x50 metara slobodno.

Na ovom takmičenju učestvovalo je 15 klubova iz Srbije, BiH i Republike Srpske, sa 260 takmičara od čega je 159 u muškoj i 101 u ženskoj konkurenciji.