U prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa Prve muške lige Republike Srpske košarkaši “Leotara” su na domaćem parketu pobijedili KK “Sokolac” rezultatom 86:78 (29:18, 18:20, 28:19, 11:21).

kk leotar sokolac.JPG

Domaćini su poveli sa 6:0, a u petom minutu bilo je 13:6. U drugu četvrtinu ušlo sa sa 29:18.

Tokom druge četvrtine, u 15. minutu, tezultat je bio 40:24, ali su gosti u 18. minutu smanjili na 43:35.

Na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 47:38.

Šakotić sa 18 i Ninković sa 12 koševa bili su dvocifreni tokom prvog poluvremena.

Za vrijeme treće četvrtine rasla je prednost domaćina tako da je bilo i plus 19 koševa - 67:48 u 27. minutu.

Ta prednost se održavala do kraja četvrtine tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 75:57.

U četvrtoj četvrtini zabilježena je i najveća razlika od 20 koševa - 79:59. Do kraja meča gosti su napravili seriju 7:19 za konačnih 86:78.

Druga utakmica igra se u Sokocu u subotu, a u slučaju da domaćin pobijedi treća utakmica igrala bi se u 17. aprila u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić”.

KK „Leotar“: Damjanović 14 , Raičević 2, Tunguz 2, Brnjašić, Stojanović 10, Popara, Milošević 4, Marić, Milidragović 8, Ninković 18, Šakotić 28. Trener: Dražen Šegrt.

KK „Sokolac“: Pečenica 14, Jovović 1, Babović, Pavlović 3, Neđić, Ašanin 10, Đerić 14, Marković 21, Salić, Okiljević 15, Koprivica. Trener: Tomislav Tamburić.