U 21. kolu Prve košarkaške muške lige Republike Srpske KK "Drina Princip" je u Zvorniku pobijedila KK "Leotar" 79:68 (15:21, 22:13, 22:19, 20:15).

kk leotar kk prijedor (1).JPG

Ovo je posljednja utakmica u prvenstvu, jer su Trebinjci u srijedu na domaćem parketu odigrali utakmicu 22. kola protiv KK "Student Igokea".

Trebinjci su dobro otvorili večerašnju utakmicu i poveli su sa 0:7, a na kraju prvih deset minuta bilo je 15:21.

Tokom druge četvrtine domaći igrači su postepeno smanjivali prednost tako da su u 19. minutu prešli u vođstvo od 35:34.

Na poluvrijeme se odlazi sa prednošću Zvorničana od 37:34.

U trećoj četvrtini domaćini vode minimalnim rezultatom odpola koša razlike sve do 24. minuta, ali do kraja četvrtine domaćini su povećali prednost tako da se u posljednjih deset minuta ulazi sa 59:53.

Posljednjom četvrtinom dominira domaćin koji je u 35. minutu imao prednost od 16 koševa razlike - 69:53.

Na kraju 40. minuta na semaforu je pisalo 79:68.

Kod pobjednika najefikasniji Kovač sa 16, Boljkovac i Savanović sa 11 koševa, a kod Trebinjaca Damjanović sa 14 koševa, a Šakotić je imao dabl-dabl učinak od 13 koševa i 11 skokova.

KK "Leotar" je završio prvenstvo na drugom mjestu, a u plej-ofu očekuje trećeplasiranu ekipu koja će biti poznata nakon posljednjeg kola.

KK "Drina Princip": Boljkovac 11, Kovačević 7, Savanović 11, Reljić 9, Nešić 6, Jović, Ristić 3, Bogičević 10, Kovač 16, Milidrag 6, Alić, Mekić. Trener: Igor Mihajlović.

KK "Leotar": Šakotić 13, Milošević 7, Tunguz 4, Raičević 9, Stojanović 7, Damjanović 14, Marić, Ninković 4, Milidragović 10, Popara. Trener: Dražen Šegrt.