U 20. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je na svom parketu pobijedio KK "Drina HE" iz Višegrada rezultatom 94:83 (17:13, 22:21, 30:28).

kk leotar drina he.JPG

Domaći igrači odlično su odigrali prvih pet minuta i poveli su sa 7:0. Gosti svoj prvi pogodak postigli tek u sedmom minutu, ali na kraju prve četvrtine rezultat je bio 17:13.

Tokom druge četvrtine ekipa iz Višegrada u 14. minutu dolazi u vođstvo od 21:24 da bi ekipa Dražena Šegrta ponovo izjednačila i došla u prednost od 30:29. Do odlaska na odmor povećali su vođstvo tako da se na pauzu odlazi sa rezultatom 39:34.

Tokom treće četvrtine domaćini povećavaju razliku koja je u 26. minutu iznosila i plus 14 - 57:43, ali do kraja gosti smanjuju i u posljednjih deset minuta ulazi se sa rezultatom 69:62.

U posljednjoj četvrtini domaćini su povećavali prednost tako da je u 35. minutu rezultat bio 89:70, to jest plus 19 koševa razlike. To je bila najveća prednost na utakmici, ali do kraja gosti smanjuju razliku na konačnih 84:73.

Kod domaćina dabl-dabl učinak imao je Milidragović sa 18 koševa i 10 skokova, a još su dvocifreni učinak imali Damjanović 18, Milošević 16, Raićević 14 i Šakotić 12 koševa, a kod gostiju najefikasniji su bili Bodiroga sa 20 i Stanimirović 16.

Zaostalu utakmicu 13. kola Trebinjci igraju na svom parketu protiv KK "Radnik BN" iz Bijeljine u ponedjeljak, 18. marta u 18.00 časova.

KK "Leotar": Batinić, Raićević 14, Damjanović 18, Tunguz 5, Marić, Stojanović 4, Popara, Milošević 16, Kalem, Milidragović 18, Ninković 7, Šakotić 12. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Varda HE": Frganja 6, Čolaković 1, Bodiroga 20, Nesković 12, Ivanović 8, Mutapčić, Tubić, Miljanić 10, Tasić 2, Savić 8, Stanimirović 16. Trener: Ilija Vidaković.